No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MMA zápasníčka Sofia žne úspech za úspechom. V marci ju čakajú majstrovstvá Európy

7. novembra 2023 | | | |  | 
Zdroj: Archív Michaela Oštromová

RIMAVSKÁ SOBOTA – Soboťanka Sofia Oštrom Nyiforová patrí medzi najväčšie talenty slovenskej MMA scény. Po vyhratom zápase koncom septembra v Nitre bodovala aj túto sobotu (4. novembra) v Bratislave.

Mladej športovkyni sa podarilo v sobotu poraziť v Bratislave súperku z Nových Zámkov. "Vyhrala v druhom kole, sú to neopísateľné pocity šťastia. V marci sa dokonca zúčastní majstrovstiev Európy vo Veľkom Krtíši," uviedla pre portál Rimava.sk mama 17-ročnej zápasníčky Michaela Oštromová.

Článok pokračuje pod reklamou


Práve mama Sofiu v jej vášni veľmi podporuje a dochádza s ňou na tréningy do Veľkého Krtíša. "Sofi pravidelne trénuje vo Veľkom Krtíši vo Fighting Academy. Jej tréner Pavel Berky je úžasný človek s veľkým srdcom, ktorý ju strašne veľa naučil a vďaka nemu sa začala zlepšovať. Hoci časté dochádzanie do Krtíša je finančne aj časovo náročné, keď vidím, aká je Sofi šťastná, tak aj my sme," dodala.

Sofia už od malička vynikala bojovnosťou a talentom a MMA je jej veľkou vášňou. Hoci je to tvrdý šport, ako sama hovorí, naučil ju sebadisciplíne, vytrvalosti a úcte k súperovi.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross