No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MOJÍN: Dožinkové slávnosti aj so špeciálnym programom v predvečer podujatia

sokoliarstvo-kanat-1Uponáhľaná doba, stres, únava. To sú znaky dnešnej modernej doby. Ale čo tak preniesť sa do časov dávno minulých, keď svetu vládli králi, česť hájili rytieri, lesmi prechádzali lúpežníci a budúcnosť veštili bosorky. Zažiť takúto stredovekú atmosféru, stretnúť bielu pani či vidieť drancovanie nomádskych jazdcov môžete aj Vy a to iba päť kilometrov od Rimavskej Soboty v obci Mojín. Kráľ Žigmund oslávi v obci na slávnostiach svoje víťazstvo nad nájazdníkmi a prvých návštevníkov dožinkov privíta v sobotu, 18. júla od 13:30 hod.

Ako ďalej Rimava.sk informovala Silvia Kanátová, predsedkyňa OZ Príroda pre deti, ktoré podujatie organizuje, program slávností sa začne už v predvečer podujatia, teda v piatok, 17. júla. „Stredovek je opradený legendami o lesoch plných záhad, v ktorých žili bosorky, bezhlaví rytieri či nočné dravce. A práve takúto atmosféru chceme ponúknuť návštevníkom hodinovou prechádzkou lesom,“ prezradila Kanátová a zároveň dodala, že prvý vstup do lesa pre deti a rodičov začne po západe slnka, krátko po 20-tej hodine. Pre odvážlivcov je pripravený druhý vstup o 22:30 hod., kedy len za svitu hviezd a svojich bateriek zažijú stredoveké lesné dobrodružstvo.

V sobotu sa návštevníci môžu tešiť na bohatý historický program. Na slávnostiach nebude chýbať stredoveký sprievod, sokoliari, rytiersky a lukostrelecký turnaj, šermiarske vystúpenia. „Bude aj detská verbovačka do radov kráľovských vojsk. Naučíme sa a spoločne si zatancujeme na dobové tance,“ priblížila Kanátová.

Pozrite sa, ako to vyzeralo na Stredovekých dožinkových slávnostiach v uplynulých rokoch

Podujatie bude sprevádzané aj rôznymi atrakciami pre malých i veľkých. Návštevníci zažijú atmosféru veľkého stredovekého tábora, dozvedia sa niečo aj o liečivých rastlinách v bylinkárni, zajazdia si na koňoch alebo sa môžu odfotiť so zvieratami v mini Zoo. Tí odvážnejší si môžu vyskúsať streľbu z luku alebo kuše. „Nebude chýbať vrhanie kopijí, nožov a sekier. Výstava dravcov, zbraní a zbroje,“ povedala.

Celý program podujatia ešte viac spestrí remeselný jarmok a rôzne súťaže pre deti aj dospelých. Na dožinkoch sa „zabavia“ aj chuťové poháriky. Prázdne žalúdky zasýti stredoveká kuchyňa, v ktorej návštevníci ochutnajú kráľovskú čokoládu, pečené prasa, guláš a čo-to aj z grilovaných jedál. „Zapiť stredoveké dobroty môžu diváci nápojmi pre malých i veľkých,“ doplnila Kanátová a zároveň dodala, že pozýva každého, kto chce zažiť stredovekú atmosféru, o ktorú sa postarajú účinkujúci z celého Slovenska.

stredoveke-dozinkove-slavnosti-mojin

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross