No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MOJÍN: Na kraji mesta majú novinku, sprístupnili náučný chodník

Sokoliarska rodina Kanátovcov, ktorá sa po návrate zo zahraničia už roky venuje chovu dravcov, má na Mojíne novinku. V areáli OZ Príroda pre deti otvorili náučný chodník, ktorý pomáha pri výučbe o tunajšej prírode. Ako pre Rimava.sk priblížila Silvia Kanátová, predsedkyňa OZ príroda pre deti, náučné tabule na lúke a pri lese zobrazujú rastlinstvo a živočíšstvo žijúce priamo v Mojíne. „Naše náučné tabule využívame v environmentálnom programe pre materské a základné školy, ale aj pre špeciálne školy, ktoré nás navštevujú v rámci vzdelávacieho programu o prírode. Hravou formou učíme deti k láske a ochrane prírody," prezradila Kanátová. Zároveň spomenula, že náučný chodník zrealizovali vďaka podpore od nadácie Volkswagen vo výške 2300 eur. „Hoci je nový, využívajú ho už desiatky detí z celého Slovenska," dodala.

Chodník začína na lúke, kde je umiestnená tabuľa, ktorá zobrazuje lúčne a poľné kvety. „Niektorým aj domácim kvetom sa tu u nás darí nadmieru a dorastajú do prekvapivých rozmerov," poznamenala.
Na ďalších tabuliach nájdete informácie o lúčnom a poľnom hmyze, ale aj o lesných zvieratách žijúcich v našich lesoch. Stretnúť tu môžete bažantov, zajace poľné, jazveca, mačku divú, líšky, srnky a niekedy aj medveďa.

Podľa sokoliarov, ktorí sú so svojim dvorom už takmer v otvorenej prírode po dohovore prístupní pre väčšie či menšie skupiny. Sú radi všetkým deťom bažiacim po prírode. V areáli je k dispozícii aj 3D lukostreľba, na ktorú sa ale treba v prípade záujmu dopredu objednať. So zapožičanou výstrojou si môžete prejsť vyše 600 metrový okruh. „Využívajú ju rôzne skupinky a partie ľudí, ktorí vrámci spoločného popoludnia prídu zrelaxovať do prírody," uzavrela.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross