No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO-Motorkári ukončili sezónu exhibíciou majstra Európy v triale

moto09Rimavskosobotskí motorkári a priaznivci dvojkolesových tátošov z regiónu ukončili sezónu spanilou jazdou mestom a exhibíciou majstra Európy v triale Vlada Kothaya. Na parkovisku pred bývalou Hypernovou sa skákalo cez neživé prekážky ale aj cez ľudí. Pod motorku si ľahli postupne štyria odvážlivci. Ako pre Rimava.sk uviedol Vladimír Kothay z Nitry, jeho osobný rekord je preskočenie 23 ľudí. „To bolo keď som ešte bol mladší, 23 nerozvážnych detí si mi ľahlo pod motorku, ale dal som to,“ povedal Kothay, ktorý je minuloročný majster Európy v kategórii jazdcov nad 40 rokov, tento rok vicemajster a okrem toho 20 násobný majster Slovenska. Podľa jeho slov začínal na bicykli ako sídliskové dieťa, cesta bola pritom pre neho cieľom a tým, že ho to bavilo, tak dosiahol aj výsledky.

„Nie je to v rýchlosti, ale je to technický šport, kde sa jazdec musí perfektne naučiť ovládať motorku,“ priblížil svoju záľubu skúsený motorkár a dodal, že jazdec tu musí perfektne pracovať so spojkou, brzdami, pružením, s celým telom a byť súčasťou toho stroja, robiť pritom rozhodnutia v sekunde. „Je to dobré na odreagovanie od bežných pracovných vecí,“ podotkol s úsmevom Kothay, ktorému asistovali na trati a na motorkách jeho dvaja synovia, možno ďalší nádejní majstri.

Tento rok si jazdu na motorke mohli vyskúšať aj najmladší, pre ktorých bolo pripravené kolečko s malými motorkami.
Po exhibícii nasledovala už tradičná jazda mestom, pre uzavreté námestie kvôli jarmoku, sa motorkári presunuli na Malohontskú ulicu, ktorú postupne zaplnili. Kolónu trochu odvážne ale v bezpečí mierne zbrzdil iba dôchodca na priechoe pre chodcov. Vôňu spáleného benzínu si chvíľu užili aj na Sídlisku Západ a potom odparkovali v Mestskej záhrade, na večernú párty. O zábavu sa počas motopárty majú postarať chalani z rimavskosobotskej skupiny Slice of Bread ako aj Horslíže Kýže, revival kapely Horkýže Slíže.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross