No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mŕtve a zatvorené mačky v byte v Lučenci, ide o týranie zvierat?

21. septembra 2018 |  | | |

Hasiči museli vo štvrtok zachraňovať zaseknutú mačku v okne na prvom poschodí v byte na Novohradskej ulici v Lučenci. Našli aj ďalšiu mŕtvu ležať na parapete a ďalšie uvideli cez okno bytu.Aj zachraňovaná mačka po piatich minútach uhynula. Hasičov aj mestskú políciu upozornila na trpiace mačky Renata z Lučenca, ktorá je aj ochrankyňa zvierat. „Išla som okolo a zbadala som zaseknutú mačku v okne. Bol to hrozný pohľad. Podľa mňa sú tie mačky týrané. Býva tam jedna pani, ktorá má v byte ďalšie mačky a vraj je ten byt aj v dražbe, takže podľa mňa tam netečie ani voda,“ povedala pani Renata.

Hasiči museli vyjsť k oknu rebríkom a taktiež videli vo vnútri niekoľko mačiek. Neskôr prišiel veterinár, ktorý zobral obidve mŕtve mačky na pitvu. Medzitým poslal správu polícii aj veterine v Lučenci s tým, že zvieratá sú nielen choré, ale javia aj známky týrania.

Do prípadu sa tak obuje aj polícia, veterinári aj hygienici. S majiteľkou bytu, ktorá má byť učiteľka vo Fiľakove majú susedia dlhodobé problémy. Musia trpieť nielen zápach, ale často aj silné mravčanie zvierat. Učiteľke je to podľa našich informácií ľúto.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross