No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MŠK hľadá nové talenty, robí nábor do mladšieho dorastu

7. júla 2023 | | | |  | 
Zdroj: FB MŠK Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rimavskosobotský futbalový klub bude mať po dlhej dobe družstvo mladšieho dorastu. Zahrať si v tretej lige môžu všetci talentovaní hráči z okolia.

O vytvorenie mužstva mladšieho dorastu sa koordinátor mládeže Peter Nemoga usiloval už dlhšiu dobu. "Doteraz sme mali v Rimavskej Sobote vekové kategórie hráčov od 6 rokov až po 15 a potom deti väčšinou odchádzali niekde inde, pretože sme mali akúsi dieru tým, že sme mali už len kategóriu U19. Bol to dosť veľký skok," uviedol pre portál Rimava.sk Nemoga, ktorý robil všetko preto, aby šancu zahrať si v dorasteneckom drese dostalo čo najviac hráčov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Naši starší dorastenci hrávali minulý rok štvrtú ligu, začo sme dostávali kritiku od niektorých ľudí, no a chlapci ligu vyhrali, tak postúpili do tretej ligy. Ja som sa dlho snažil presadiť, aby sme mali aj mladší dorast, aby sme hrali takzvanú dvojičkovú súťaž, takže sme vytvorili kategóriu U17, medzitým sme oslovili hráčov, ktorí počas dvoch rokov odišli do Lučenca či Banskej Bystrice. Niektorých sa nám podarilo dostať naspäť, niekto sa nám hlásil z okolitých futbalových klubov," prezradil Nemoga, ktorému sa nakoniec podarilo klub prihlásiť na dvojičkovú súťaž do tretej ligy. "Považujem to za veľký úspech," dodal.

Výber hráčov sa bude konať 17. júla o 9:30 na rimavskosobotskom štadióne a šancu zahrať si v tretej lige majú šancu všetky futbalové talenty narodené v rokoch 2005, 2006, 2007 a 2008.

Zdroj: FB MŠK Rimavská Sobota

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross