No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsÚ: Do popredia výberu konateľa MsBS sa tentokrát dostal Suja a Vargicová

21. októbra 2011 |  | 

Rimavskosobotskí poslanci a zároveň členovia valného zhromaždenia Mestskej bytovej správy (MsBS), ktorí v prvom výbere šéfa MsBS nedali potrebný počet hlasov ani jednému zo štyroch kandidátov budú v utorok, 25. októbra, rozhodovať opäť. Výberová komisia dnes určila poradie šiestich kandidátov, ktorí splnili podmienky. Ako pre Rimava.sk po ukončení výberového konania potvrdil člen výberovej komisie Ladislav Rigó, poradie kandidátov určili na základe tajného hlasovania. Do popredia druhého výberu šéfa MsBS sa dostal Jozef Suja a Aneta Vargicová, ktorí sa do užšieho výberu dostali aj v prvom kole. Tretí najväčší počet hlasov získala  Angelika Laurová, štvrté a piate miesto Vladimír Ďuro a Juraj Hrabovský, šieste miesto Martin Faško. Podľa Rigóa boli bodové rozdiely o hodne väčšie ako minule. "Hlavne medzi prvými tromi,"  konštatoval.

O počte kandidátov, ktorí budú predložení na utorkové rokovanie rozhodne primátor Jozef Šimko, ktorý je druhým konateľom MsBS. Ako sa pred poslancami MsZ vyjadril po minulej neúspešnej voľbe šéfa MsBS, kedy sa vyberalo zo štyroch kandidátov, zváži či aj nabudúce predloží toľko kandidátov pred valné zhromaždenie.

Zmenou päťčlennej výberovej komisie bola neúčasť viceprimátora Jána Čemana, ktorého v komisii nahradil Ivan Hazucha. Predsedom výberovej komisie na post konateľa/ku MsBS bol prednosta MsÚ Štefan Szántó, členmi viceprimátor Ladislav Rigó, Jana Rojíková za MsBS a Janka Mišuráková, vedúca oddelenia sociálnych služieb na mestskom úrade.

Poradie výberovej komisie po prvom kole bolo: Juraj Hrabovský, Jozef Suja, Vladimír Ďuro a Aneta Vargicová. Najviac hlasov u poslancov v septembri získal Juraj Hrabovský (6), do druhého kola sa s ním dostal aj Jozef Suja (4). Vladimíra Ďura v tajnej voľbe prvého kola podporili traja poslanci, Anetu Vargicovú dvaja. Medzi Hrabovským a Sujom sa nerozhodlo ani v druhom kole.

Samospráva hľadá šéfa MsBS od začiatku júla, po tom ako Svetozár  Müller požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov. V polovici apríla bol Müller z rovnakých dôvodov odvolaný aj z pozície výkonného riaditeľa. Bývalý konateľ MsBS Svetozár  Müller sa svojho nástupcu nedožil, zomrel začiatkom septembra. V tepelno-hospodárskej sfére a spravovaní bytových a nebytových priestorov pracoval približne 30 rokov. Konateľom MsBS bol niekoľkokrát.


Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
MsÚ: O post šéfa MsBS je v druhom kole menší záujem
Samospráva opätovne vypísala výberové konanie na šéfa MsBS. Primátor komisiu nezmení
MsZ: Konateľa MsBS nezvolili ani v druhom kole, samospráva musí hľadať ďalej
Poslanci budú rozhodovať o štyroch kandidátoch na konateľa MsBS
MsÚ: Komisia vybrala konateľa MsBS, meno zatiaľ nezverejnia
Samospráva zverejnila mená uchádzačov na konateľa MsBS predčasne a protizákonne
O post šéfa MsBS má záujem desať uchádzačov
Samospráva hľadá nového konateľa Mestskej bytovej správy, Müllera na vlastnú žiadosť odvolali


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross