No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsÚ: Do výberového konania sa prihlásili aj všetci poverení vedúci odborov

27. januára 2011 |  | | |

Do výberového konania na mestskom úrade v Rimavskej Sobote sa prihlásili aj všetci v súčasnosti poverení vedúci odborov. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil prednosta úradu Štefan Szántó. Podľa jeho slov na úrad prišlo celkovo 24 obálok, kritériá nesplnili piati uchádzači. Jedna zo žiadostí bola podľa prednostu absolútne nevyhovujúca. "Dotyčná napísala, že vezme všetko, čo je voľné," povedal a dodal, že žena nemala vypracovanú žiadnu koncepciu.

Najviac prihlášok, po päť, prišlo podľa Szánta na post vedúceho odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry a odboru rozvoja mesta. Tu však kritériá nesplnili dvaja záujemcovia.

Na funkciu šéfa ekonomického odboru sa podľa prednostu bude rozhodovať spomedzi dvoch uchádzačov. Pôvodne boli prihlásení štyria, dvaja však nesplnili kritéria. Troch záujemcov zaznamenali na odbor vnútorných vecí, na post riaditeľa Technických služieb mesta, ako aj na šéfredaktora mestských novín. Do Gemerských zvestí pritom splnili kritériá dvaja.

Výberové konanie je naplánované na 10. a 11. februára. Do komisie zasadne ako predseda Štefan Szántó, viceprimátor Ladislav Rigó, personalistka Janka Sobeková, zástupca odborov Eduard Lesko a poslanec Viliam Vaš. "Toho v prípade Gemerských zvestí nahradí poslanec Ján Fiľo," uviedol Szántó a dodal, že posledné slovo vo výberoch bude mať samotný primátor mesta Jozef Šimko.

Ako Rimava.sk informovala, okrem zmien vo vedúcich funkciách sa bude na úrade aj prepúšťať.
Podľa prednostu vo včerajšej prvej etape určili desať pracovníkov z úradu a dvoch z mestskej polície. "Ôsmi podpísali dohodu o rozviazaní pracovného pomeru k 31. januáru a dvaja ostali na výpoveď," konštatoval Szántó a dodal, že prepusteným zamestnancom bude v zmysle kolektívnej zmluvy vyplatené odstupné. Ich agenda sa rozdelí medzi ostatných pracovníkov úradu. Ďalšie prepúšťanie by malo nastať po porade primátora s novými vedúcimi, v termíne do konca júna.

Na mestskom úrade po zmene vedenia už pracujú dvaja noví zamestnanci, na mieste sekretárky (predošlá je na materskej dovolenke) a vo funkcii šoféra, ktorý nahradil šoféra exprimátora.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross