No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsÚ: Vedúcich odborov primátor nanovo prijme, ak prejdú výberovým konaním

v popredí primator Rimavskej Soboty JUDr. Jozef ŠimkoRimavskosobotský primátor Jozef Šimko, ktorý pokračuje v ďalšom volebnom období, vypísal tento mesiac výberové konanie na posty všetkých štyroch vedúcich odborov. Podľa jeho slov takto koná väčšina primátorov na Slovensku po ukončení štvorročného obdobia a ide o bežnú prax. Ako ďalej Šimko uviedol, pokiaľ terajší vedúci prejdú výberovou komisiou, tak ich prijme. Vypísanie výberového konania pritom podľa neho neznamená, že by niektorých vedúcich chcel dostať z funkcie. „Tí, ktorí pracovali čestne a svedomite, ostávajú ďalej ale niektorí chcú ísť na dôchodok, niektorých treba meniť, pretože v niektorých prípadoch sú problémy, ale o tom by som nerád hovoril,“ povedal primátor a spomenul, že napríklad vedúcu odboru rozvoja mesta vymeniť nehodlá.
Rimavskosobotská samospráva hľadá vedúcich odborov školstva, sociálnych vecí a kultúry, ekonomického odboru, odboru rozvoja mesta a odboru vnútorných vecí. Jednou z podmienok pre všetky štyri pozície je ukončené vysokoškolské vzdelanie aspoň I. stupňa. Počet kandidátov ešte nie je uzavretý, čas na podanie prihlášky majú do pondelka, 2. februára.

Podľa Šimka okrem prebiehajúcich výberových konaní nemajú v pláne vypísať ďalšie. Reagoval tak na otázku, či bude hľadať aj redaktorov do mestských novín, ktoré chce samospráva začať vydávať. „Neviem či by sa mi niekto prihlásil,“ poznamenal Šimko a dodal, že bývalí redaktori mestských novín sú naďalej zamestnancami mesta a je s nimi spokojný. Vydávanie novín pozastavilo bývalé mestské zastupiteľstvo približne pred dvomi rokmi, poslanci namietali, že noviny boli tendenčné. „Neboli s nimi spokojní práve poslanci za SMER-SD. Teraz týchto ľudí vraciame späť,“ konštatoval primátor.

Rimavskosobotskí poslanci prvou zmenou rozpočtu tento týždeň odsúhlasili navýšenie financií na vydávanie mestských novín. Zatiaľ sa ale bližšie o novinách nehovorilo, na spôsobe a forme vydávania by sa mali poslanci dohodnúť na ďalšom rokovaní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross