No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Petícia za voľný prístup k jazeru, berie sa na vedomie

perex-kurinecModerným kanálom občanov na vyjadrenie názoru, ako petíciu pomenoval hlavný kontrolór Rimavskej Soboty Ladislav Šťavina, sa zaoberali poslanci na svojom októbrovom zasadnutí. Na stole ich čakali celkovo tri, medzi nimi aj petícia za voľný prístup ku jazeru na Kurinci, ktorú mestské zastupiteľstvo zobralo na vedomie jednohlasne, za hlasovali všetci prítomní zástupcovia občanov.

Petíciu za voľný prístup ku jazeru na Kurinci, ktorú realizovali ešte minulý rok, podpísalo viac ako 800 občanov Rimavskej Soboty a okolia. Podľa slov Ivana Vigodu, ktorý vtedy petíciu na úrad odovzdal, priestor medzi chodníkom a jazerom má nadregionálny význam a mal by byť otvorený a bez obmedzení. Ako podotkol mnohým občanom plot prekáža, aj keby sa do areálu dostali zadarmo.

Ako na rokovaní povedal poslanec Ivan Hazucha, mrzí ho, že muselo dôjsť k takejto petícii. „Občania boli zvyknutí, že sa tam prechádzali,“ poznamenal poslanec Jozef Tóth.

Podľa primátora Jozefa Šimka urobili z Kurinca pekné rekreačné stredisko. „Na ktoré tento rok prišlo viac ako 50 tisíc ľudí. Podľa stanoviska hygieny je kapacita približne 3,5 tisíc ľudí, ktorú sme v úvode sezóny prekročili, za čo sme dostali aj pokutu,“ povedal primátor, podľa ktorého sa posunutím oplotenia vyššie zníži kapacita areálu o polovicu. „Toto chcete?“ dodal Šimko.

Ako ďalej poznamenal rokoval v tejto veci aj s rybármi. „Vedeli by sme im poskytnúť mestskú pláž. „Ľudia si tam môžu nachytať ryby prípadne zaplávať,“ priblížil primátor. Podľa Hazuchu však petícia nie je len o rybároch.

Na rokovaní sa k téme vyjadril aj poslanec František Auxt. Podľa jeho slov by sa mali stretnúť pri „okrúhlom“ stole s bufetármi, plávčíkmi aj občanmi, aby sa prišlo k riešeniu.

„Malo by to byť poriadne predložené a tak sa o tom rozprávať,“ povedal na záver diskusie poslanec Samuel Urban.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
KURINEC: Chcú voľný prístup k jazeru, spísali petíciu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross