No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Multižánrový festival FRAJ aj s Gemersko-malohontským trhom už dnes

22. júna 2019 | |  | | |

V rámci pripraveného 1. ročníka multižánrového festivalu FRAJ v Rimavskej Sobote si jeho návštevníci budú môcť užiť aj Gemersko-malohontský trh. Ten sa uskutoční v sobotu 22. júna. Ako avizujú organizátori, nebude to obyčajný trh, ale frajerský.

Na jednom mieste si budete môcť zakúpiť poctivé produkty z regiónu Gemer-Malohont ako med, včelí peľ, ríbezľové víno, Muránske buchty, textilné a rezbárske výrobky či prírodné mydlá a šampóny priamo od ich výrobcov.

Trh sa koná v priestore nádvoria Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Ide o jednu z lokalít v centre mesta, kde sa v dňoch 20. - 22.06.2019 uskutoční 1. ročník mestského multižánrového festivalu FRAJ, ktorý odštartuje leto pod hviezdami hudobnými koncertmi, divadlom, filmami, videomappingom, diskusiami či dobrým jedlom.

„Program festivalu je zostavený tak, aby si na svoje prišli priaznivci hudby, filmu, divadla, ale aj výtvarného umenia či literatúry. Z hudobných hostí vystúpi Katka Máliková, Billy Barman, Vec a Škrupo s kapelou, no tešiť sa môžete aj na diskusiu s Danielom Majlingom či divadelné zoskupenie Odivo,“ avizuje jeden z autorov myšlienky Tomáš Bálint z Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote. Ako ďalej uvádza, festival prepojí obľúbené mestské lokality do jedného celku a umožní tak návštevníkom z celého Slovenska naplno precítiť atmosféru mesta a jeho jedinečných zákutí. Priamo v srdci Rimavskej Soboty tak na 3 dni vyrastie frajerský letný festival plný umenia a predovšetkým slobody, ktorá je témou tohto ročníka multižánrového festivalu.
 
Program festivalu FRAJ: www.fraj.sk

Organizátorom festivalu je Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote.

Zdroj: MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross