No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Multižánrový festival FRAJ má pred sebou šiesty ročník, poznáme jeho termín a plány organizátorov

RIMAVSKÁ SOBOTA – Festival FRAJ sa bude konať 26. a 27. júla 2024 už tradične v ikonickej budove Čierneho orla na historickom námestí v Rimavskej Sobote. Organizátori festivalu sľubujú medzinárodných umelcov a podnetné diskusie na tému (NE)ISTOTY.

Festival sa bude po prvý raz organizovať bez spolupráce s Mestským kultúrnym strediskom, čo predstavuje novú kapitolu v jeho histórii. Organizátori sa aj napriek minuloročnému odmietnutiu podpory zo strany mesta nenechali odradiť a festival sa rozhodli naďalej organizovať nezávisle.

Článok pokračuje pod reklamou


Program festivalu FRAJ každoročne predstavuje pestrú paletu hudobných vystúpení, litratúry, filmov, divadiel, diskusií, umeleckých výstav či workshopov. Od svojho vzniku sa festival venuje podpore tolerancie, rozmanitosti a komunitnej angažovanosti. Jednou z noviniek tohtoročného festivalu je spolupráca s renomovaným festivalom Fjúžn, ktorý prispeje k pestrosti vystúpení.

Lineup tradične zahŕňa v komerčnej sfére menej známych interpretov, a snaží sa tak priniesť do Rimavskej Soboty neopozerané umenie. Na festivalových pódiách sa predstavia umelci zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky a Srbska. Účastníci sa môžu tešiť aj na diskusie na aktuálne a regionálne témy od slovensko-maďarských vzťahov až po práva párov rovnakého pohlavia. Súčasťou programu budú aj obľúbené stand-up a slam poetry vystúpenia a filmová prednáška so známym slovenským kritikom.

Pre najmenších návštevníkov ponúka festival FRAJ celý rad umeleckých dielní a čítaní, vďaka čomu si na svoje príde každý.

Vstupenky na 6. ročník festivalu FRAJ sú už v predaji. Viac informácií o programe festivalu a možnosť zakúpenia vstupeniek nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.fraj.sk.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross