No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MUŠKY: Rozprávkovú prehliadku diváci už v takejto forme či zostave viac neuvidia

Traja zhavranelí bratia, Soľ nad zlato či Trojruža patria medzi rozprávky Pavla Dobšinského, ktoré nevynechali autori netradičnej módnej prehliadky a inšpirovali sa ich jedinečnosťou. V krátkych etudách v rimavskosobotskom Dome kultúry ich odprezentovali desiatky dobrovoľníkov rôznych vekových kategórií. Na mólo vyšli malé či veľké princezny, kováč, nechýbal kráľ či svätojánske mušky. Za tvorbou rozprávkových párt, čeleniek a odevov, ktoré ich zdobili a dodávali večeru punc originality, stoja autorky Ivana Jackuliaková a Veronika Mojžišová.

https://www.facebook.com/Rimava.sk/videos/1071462559713196/

„Mušky ostanú v mojom srdci, ako niečo neskutočné a naozaj rozprávkové. Som šťastná, že sa nám podarilo na chvíľočku zastaviť čas, ponoriť divákov do ríše rozprávok, spojiť všetky generácie, malých, veľkých, detí, teenagerov a starých rodičov,” priblížila svoje pocity po módnej prehliadke Ivana Jackuliaková. Ako spomenula, zo zákulisia vnímala len potlesk a ticho. „Bol to úžasný dialóg medzi divákmi a účinkujúcimi,” tvrdí autorka, podľa ktorej išlo však o jedinečný projekt. Či ho niekedy zopakujú uviesť zatiaľ nevedela. „Som presvedčená, že Mušky v takej forme, nálade, nadšení a zostave, ako ju videli diváci v Rimavskej Sobote, už viac neuvidia. Bolo to jedinečné zoskupenie účinkujúcich, jedinečná konštelácia hviezd, ktorá nás doviedla do úspešného konca,” dodala. Zároveň skonštatovala, že neľutuje ani sekundu, ktorú projektu venovala. „Tie rozžiarené očká detí, zatajené dychy, naširoko otvorené oči, spätné reakcie a slová nadšenia ma utvrdili v tom, že to všetko malo zmysel,” povedala Jackuliaková.

Pod módnu prehliadku sa podpísala aj Veronika Mojžišová, ktorá sa svojej originálnej práci venuje už viac ako 20 rokov.  Ako uviedla, bola to pre ňu veľká výzva, niečo nové, zaujímavé a samozrejme rozprávkové. "Aj takto som mohla odprezentovat svoju prácu, tvorivosť, to čo ma baví, ktorou napĺňam predstavy a požiadavky zákazníkov," povedala pre Rimava.sk Veronika Mojžišová.
Ako sa hovorí "šaty robia človeka" je to tak, ak k tomu podľa šikovnej krajčírky patrí láskavé srdce.

Príprava na túto prehliadku podľa nej trvala 2-3 mesiace popri iných povinnostiach. Veronika Mojžišová sa postarala o 28 modelov, šiat, sukní, haleniek či ľanových košiel.
"Na prípravu som použila rôzne materiály, prírodné ľan a bavlna,iné satén, krajka, tyl či mušelín," doplnila s tým, že u nej dominovali červené korzetové šaty s volánmi, zdobené štrasom a koralkami z rozprávky Trojruža. Mala ich najmladšia sestra.


https://www.facebook.com/Rimava.sk/videos/348774719368660/

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross