No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Múzeum pripravuje komentované prehliadky, spoznáte to Naj zo zbierky i osudy odvlečených Gemerčanov

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pripravuje pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu komentované prehliadky výstav. Už v stredu, 27. septembra, si môžete vybrať z dvoch výstav. Vstup na komentované prehliadky sa uskutoční každú hodinu – o 9:00, 10:00, 11:00, 13:00 a 14:00 hod. „Prehliadka každej výstavy trvá 60 minút a vstup je zdarma,“ informovala Rimava.sk Martina Oštrom Mareková, PR-referentka múzea.

Prvú výstavu, ktorú si môžete pozrieť má názov „Naj... zo zbierok Gemersko-malohontského múzea. Venovaná 135. výročiu založenia múzea“, ktorá návštevníkom predstaví históriu múzea od jeho vzniku v roku 1882 a viac ako 60 zbierkových predmetov z odborov prírodné vedy, archeológia, história, etnológia, dejiny umenia a historický knižničný fond.

Druhou komentovanou výstavou je podľa Marekovej výstava „Malenkiij robot (1945 – 1949). V zajatí sovietskych lágrov“, ktorá návštevníkov oboznámi s osudmi Gemerčanov, ktorí boli po 2. svetovej vojne v roku 1945 odvlečení vojakmi Červenej armády do pracovných táborov na Ukrajine na takzanú malú robotu. Ako doplnila, prehliadka výstavy je spojená s premietaním videofilmu v slovenskom preklade Nevinní vinníci, ktorého tvorcami sú Eva Szekerés a Ladislav Lichtmannegger.

„Komentované prehliadky sú určené verejnosti, ale aj školským a iným organizovaným skupinám,“ uviedla PR-referentka a dodala, že z kapacitných dôvodov je vhodné, aby sa skupiny nahlásili vopred u Eleny Lindisovej ([email protected], 047/ 56 32 741).

27. september je Svetovým dňom cestovného ruchu od roku 1979, na základe rozhodnutia Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). V tento deň sa symbolicky končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína na južnej pologuli. Gemersko-malohontské múzeum ukončuje turistickú sezónu v sobotu 30. septembra 2017 (v tento deň je múzeum otvorené od 9:00 do 17:00 hod.). Po tomto termíne bude múzeum otvorené len v pracovné dni (pondelok – piatok od 8:00 do 16:00 hod.).

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross