No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Múzeum začalo zbierať rúška s logom regionálnych firiem

RIMAVSKÁ SOBOTA – Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote začalo zbierať rúška s logami regionálnych firiem, ktoré chce uchovať a zapísať do dejín regiónu Gemer-Malohont. Rimava.sk o tom informovala riaditeľka múzea Oľga Bodorová.

„Nakoľko nás, ako aj celé ľudstvo, za začiatku roku 2020 prekvapila pandémia koronavírusu a s ňou spojené najrôznejšie opatrenia, ako napríklad  povinné nosenie rúšok, neskôr respirátorov, našou úlohou je tieto doteraz nezvyčajné predmety získať a zdokumentovať,“ povedala Bodorová.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej riaditeľka doplnila, v budúcnosti by z tej zbierky chceli urobiť aj výstavu. „Všetko závisí aj o toho, ako zvládneme celý proces nadobúdania nových zbierkových predmetov. Čím ich bude viacej a rôznorodých, tým aj výstava bude zaujímavejšia. No hlavne chceme tieto predmety uchovať pre našich potomkov,“ podotkla riaditeľka.

Múzeum na sociálnej sieti Facebook uviedlo, že okrem rúšok s logami regionálnych firiem budú zbierať aj s logom samospráv, politických strán či rôznych spolkov. „Rúško môžete osobne priniesť do Gemersko-malohontského múzea od pondelka do piatka od 8:00 do 17:00 alebo aj cez víkend v čase od 13:00 do 17:00,“ dodalo múzeum.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: Gemersko-malohontské múzeum


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross