No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/MYSTIC CHOIR: Narodeninový koncert plný spevu, tanca a kopy darčekov

mystic-choir00Narodeninová oslava plná spevu, tanca, hromady darčekov a na konci aj sfúknutie sviečok na tortách. Presne taká bola narodeninová párty rimavskosobotského speváckeho zboru “a cappella” Mystic Choir, ktorý uplynulú sobotu oslávil v Dome kultúry, svoj prvý rok od založenia, koncertom. Ako ďalej Rimava.sk informovala zakladateľka a manažérka súboru Helena Danišová účinkujúci ako aj diváci si koncert užívali.

„V sále to vrelo. Počas nášho vystúpenia sme mohli byť svedkami, že divákov to skutočne baví. Výbornú atmosféru podporoval aj moderátor, Marian Lacko, riaditeľ ZUŠ-ky, aj so svojou osem ročnou asistentkou Stelou,“ uviedla Danišová, podľa ktorej si vystúpenie užili aj speváci zo súboru.

Ako podotkla, celé ich vystúpenie bolo o láske k hudbe a o priateľstvách. „Keď sme vyšli na pódium, aj vo svetle reflektorov bolo vidno, koľko ľudí je v obecenstve. To nás posmelilo ešte viac a po prvých zaspievaných tónoch opadli z nás všetky obavy, ako aj tréma. Všetci sme si to vychutnávali na plno, bola to pre nás skutočná narodeninová párty,“ priblížila manažérka a dodala, že od divákov dostali plno pozitívnych ohlasov formou gratulácií, sms správ či lajkov na facebookovej stránke súboru. Podľa jej slov toto všetko nasvedčuje tomu, že diváci sa nenudili a tešili sa z ich úspechu.

Mystic Choir počas svojho koncertu odspieval súťažný repertoár Ľudoviek pod dirigentskou taktovkou Janky Dobrockej, s ktorými súbor na letnej medzinárodnej súťaži získal strieborné pásmo. „Počas tohto vystúpenia diváci na premietacom plátne mohli sledovať zábery z tejto súťaže a vžiť sa do atmosféry súťaže v Bratislave. V poslednej časti programu sa súbor predstavil so svetoznámymi popovými evergreenmi, ako We are the world, Imagine, Vuelie, Stand by me a s africkými piesňami. Spoluúčinkoval detský spevokol Nádej. Na klavíri sprevádzali Evka Čarnoká a Erik Vaska zo Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote,“ povedala Danišová, podľa ktorej koncert spestrili aj mladé talenty zo ZUŠ v Rimavskej Sobote svojím programov starostlivo pripraveným zástupkyňou školy Líviou Kónyaovou v spolupráci s ďaľšími učiteľmi hudobného a tanečného odboru.

Narodeninový koncert plný spevu a tanca obohatila aj tombola. Podľa manažérky s týmto nápadom, aby sa na akcii rozdávali darčeky, prišli členovia súboru. „Medzi jednotlivými vystúpeniami sa vylosovalo v tombole až 35 darčekov a za pomoci šikovných hostesiek sa to rozdalo medzi divákmi veľmi promtne. Hlavnou cenou bol víkendový relaxačný pobyt s polpenziou pre dve osoby v hoteli DeaRei na Teplom Vrchu. Myslím si, že aj ďalšie ceny boli atraktívne, či už elektronika, keramika, hračky, športové potreby, torta a množstvo darčekových poukážok,“ podotkla Danišová, podľa ktorej diváci odchádzali s darčekmi spokojní.

Narodeninový koncert, ktorý začal spevom, pokračoval tancom a rozdávaním darčekov končil „tortovo“. Ako ďalej Danišová ozrejmila torty boli až dve, aj so sviečkou. „Sfúkli sme ju v priamom prenose na pódiu za prítomnosti celého publika. Jednu sme dostali od nášho patronátu Základnej umeleckej školy a druhú od spoluorganizátora Mestského kultúrneho strediska. Od ďalšieho spoluorganizátora OZ artRIS sme dostali, kvety, perníkové srdiečka s vlastnými menami, chlebíčky, šampus a od sponzorov darčekový kôš, ovocie, čokolády,“ priblížila manažérka.

Na otázku či bola aj after párty odpovedala manažérka kladne. „Áno bola, ale nie veľmi hlučná, skôr taká organizačná, kde sa povedalo, čo nás čaká v decembri a najbližšom období. Určite sa máte na čo tešiť,“ dodala zakladateľka a manažérka súboru Helena Danišová.

„Na záver by som sa chcela ešte poďakovať všetkým účinkujúcim Mátéovi Andrikovi žiakovi v hre na klavíri, Barborke Luptákovej žiačke spevu, Ľubke Magicovej akordeonistke, Adamovi Korcsogovi gitaristovi, Dánielovi Szaniszlóovi žiakovi spevu, učiteľkám tanečného odboru Zuzane Dobošovej a Gabriele Gazdovej a ich skvelým tanečníčkam. Zvlášť poďakovanie patrí Detskému spevokolu Nádej pod vedením Janky Dobrockej, ktorý s nami nacvičil aj spoločný repertoár. Chcem sa poďakovať aj sponzorom Mystic Choir, ktorí prispeli finančne na činnosť súboru, ako aj vecnými cenami do tomboly, sú to: Hotel DeaRei Teplý Vrch, Danka Bakšová hrnčiarka, Salaš pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach, Ján Michalík - Priemyselný tovar RS, Krajčírska dieľňa Veronika RS, OZ Budúcnosť je zdravý život z Lučenca, František Gödri masérske služby v RS, Nikalex Trade s.r.o. Jesenské, IB-ELEKTRO s.r.o. RS, Dušan Hlinka RS, Cukráreň Kónya RS, PizzaPizza v Tomášovej, Soľná jaskyňa RS, BowlCenter na Cukrovarskej RS, Štefan Šárog včelár RS, Kino ORBIS, Babylon darčekový obchod RS, Poradenské centrum zdravia a krásy v RS, RIO - Majerčík zdravotnícke potreby RS, Kvety Henrieta RS, PAMASA s.r.o. pánske odevy RS, Krása dreva RS, JUVAMED s.r.o. liečivé čaje RS, Mgr.Csernok VO ovocia a zeleniny RS, Textil LUX v RS, Andrea P. Čonková vizážistké služby, c-foto.sk, AVEST s.r.o. reklamná agentúra v RS, Ing. Gulik predaj liehovín a vína RS, Vytnes s.r.o. Papiernictvo RS, polep.sk s.r.o., Jarmila a Peter Vaculčiakovci z RS.“

 

Zdroj: Rimava.sk (reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross