No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na burze v Dome kultúry sa žiakom predstavilo viac ako dvadsať stredných škôl

Stredné školy z mesta, z Rimavskosobotského okresu ako aj z Lučenca, Zvolena, Banskej Bystrice či Kremnice sa dnes prezentovali v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Burzu stredných škôl usporiadalo Mestské kultúrne stredisko a Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Rimavskej Sobote.

Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Mestského kultúrneho strediska Ľubomír Šárik, podujatie je určené pre žiakov, ktorí končia základnú školskú dochádzku a majú možnosť na jednom mieste vidieť to, čo región v strednom a odbornom školstve ponúka.

„Máme tu prítomných 22 stredných škôl, ktoré prijali naše pozvanie. Okrem škôl z okresu sú to školy, na ktoré sa deti z mesta i okolia bežne hlásia. Žiaci 8. a 9. ročníkov tak môžu získať mnoho informácií a inšpirovať sa pri výbere strednej školy,“ povedala pre Rimava.sk Jana Ciráková, vedúca oddelenia prevencie Centra pedagogicko-psychologického poradenstva  a prevencie v Rimavskej Sobote.

Burzu stredných škôl v minulých rokoch organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote, tento rok však boli problémom chýbajúce financie. „Samozrejme, že aj v tomto roku boli plány aj projekty na to,  aby sme burzu organizovali, žiaľ finančné prostriedky nám z ústredia neboli pridelené tak, aby sme mohli organizovať túto akciu,“ povedala pre Rimava.sk nová riaditeľka úradu práce Lívia Koóšová.
„Čo sa týka budúcnosti, urobíme všetko pre to, aby sme zabezpečili finančné prostriedky, a aby sme  usporiadali takúto burzu stredných škôl,“dodala.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross