No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Čarovnej studničke sa predstavia detské folklórne súbory i remeselníci

30. novembra 2023 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS) v Rimavskej Sobote, kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja, vás pozýva na predvianočné podujatie v Dome osvety v Rimavskej Sobote.

Prvú decembrovú sobotu (2. 12.) o 16:00 nás čaká podujatie, ktoré je venované vianočnému zvykosloviu a zvykom zimného slnovratu.

Na Čarovnej studničke sa predstavia detské folklórne súbory Hájiček, Hájik, FS Lieščina z Rimavskej Soboty, DFS Čížiček z Tisovca, DFS Hviezdička z Hnúšte, Ľudová hudba pod vedením Radoslava Dusu, ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte, Detský folklórny súbor Zornička z Klenovca, Ľudová hudba, ženská a mužská spevácka skupina FS Vepor z Klenovca.

Článok pokračuje pod reklamou


"Od 15:00 budú svoju tvorbu prezentovať remeselníci – Karolína Krišková z Tisovca s paličkovanou čipkou, Ondrej Bútor z Klenovca s výrobkami z dreva, Boris Slatinský z Klenovca so sviečkami zo včelieho vosku a ďalšími produktami, Patrícia Cavarová z Tisovca s vyšívanými guľami, Anna Agocsová z Hajnáčky s vyšívanými výrobkami a Dušan Petro z Revúcej s koženými výrobkami,“ priblížila Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka GMOS Rimavská Sobota.

V ponuke bude aj vianočný punč. Vstupné pre dospelých budú 4 eurá a pre deti zdarma. Príďte načerpať predvianočnú náladu pri koledách a vinšoch. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross