No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Čerenčianskej ulici uzavreli cestu, stromy v noci padali aj v okolí Hnúšte

cerencianska-ulica-rimavskaNočný vietor polámal v okrese Rimavská Sobota viacero stromov, najviac v okolí Hnúšte. Hasiči boli preto privolaní ku sprejazdneniu ciest trikrát, kvôli spadnutému stromu a stĺpu uzavreli v Rimavskej Sobote časť Čerenčianskej ulice. Na mieste boli elektrikári aj mestskí policajti. "Zabezpečili sme miesto páskami a spadnutý strom sme ohlásili na Technických službách mesta," povedal náčelník mestskej polície Peter Berecz, podľa ktorého strom už skoro ráno odstránili. "Ostal tam ešte spadnutý telekomunikačný kábel. Keď ho prídu odstrániť, pásky dáme preč," dodal.

Spadnuté stromy si v okrese do dnešného rána vyžiadali tri výjazdy hasičov. Ako pre Rimava.sk uviedol okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Rimavskej Sobote Marek Laššák, v noci zasahovali hasiči z Hnúšte kvôli spadnutému stromu pri Poproči a na ceste do Klenovca. Ráno podľa Laššáka smerovali ku spadnutému stromu pri Veľkých Teriakovciach.

V súvislosti s nepriaznivými poveternostnými podmienkami zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji spolu 19 krát. "Celkom zasahovalo 61 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 19 kusov hasičskej techniky," uviedol Erik Piater z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross