No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na historickej budove Čierneho orla pokračujú v opravách strechy

cierny-orol1Historická budova rimavskosobotskej Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) známa pod názvom Čierny orol momentálne prechádza ďalšou fázou rekonštrukcie strechy. Práce si vyžiadajú približne 140 tis. eur, ich realizátorom je spoločnosť z Prešova, víťaz verejného obstarávania. Zriaďovateľom školy je Banskobystrický samosprávny kraj. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ školy Jaroslav Bagačka, ide o dokončenie opravy strechy z roku 2009, kedy bola kvôli havarijnému stavu vymenená približne tretina krytiny. S prácami začali v uplynulých dňoch. „Hotové by mali byť do konca novembra. Tento krok bol dôležitý,“ povedal riaditeľ, podľa ktorého má projekt celkovo šesť etáp, v budúcnosti by mala nasledovať oprava fasády a okien, závisí však na finančných možnostiach zriaďovateľa.
Projekt podľa riaditeľ počíta aj s výmenami rozvodov a interiérovými zmenami. Zriadiť by tu chceli hotelové izby, luxusnejšiu reštauráciu, piváreň či kadernícky salón, vznikne aj priestor pre prevádzky súkromných podnikateľov. Bagačka zároveň dodal, že budova bude naďalej prioritne využívaná na odborný výcvik žiakov školy.

Stredná škola píše tento rok v oblasti služieb a tradičných remesiel v Rimavskej Sobote už 70-ročnú históriu. V novembri ich preto čakajú niekoľkodňové oslavy. Zamerané budú pre študentov, absolventov, ako aj pre približne 40 pedagógov školy, ktorých ocenia v záverečnom programe 11. novembra v divadelnej sále Domu kultúry. Štvordňové oslavy začnú už 8. novembra.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross