No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na jednej z hlavných rimavskosobotských ciest prasklo potrubie, premávka je obmedzená

malohontska-ulica-porucha---06Na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote prasklo vodovodné potrubie. Vytekajúca voda zaplavila parkovisko pri výškovom bytovom dome číslo 18 a časť jednej z hlavných rimavskosobotských ciest, Malohontskú ulicu. Na mieste sú vodári, ktorí už uzavreli potrubie, časť sídliska tak ostala kvôli poruche bez vody. Ráno bola uzavretá cesta kvôli prácam na očistení vozovky od ľadu.
Neprejazdná je časť Malohontskej ulice v smere na Lidl, rovnako sa na ulicu nedostanete z Janošíkovej ulice či neďalekého Hlavného námestia. Obchádzka je dopravným značením usmernená cez Tomašovú a Sídlisko Západ. Malohontská ulica patrí medzi najrušnejšie komunikácie, smeruje cez ňu tranzitná doprava do Maďarska *.

Bližšie informácie zisťujeme.

Mráz a následné roztápanie spôsobili v okrese Rimavská Sobota za posledný mesiac viacero porúch, za posledné približne tri týždne ich bolo približne dvadsať. Havarijný stav na vodovodnom potrubí museli pracovníci Veolie ešte koncom minulého roka opravovať na Školskej ulici v Rimavskej Sobote. Poruchy sa vyskytli aj v mestách na severe okresu Hnúšťa a Tisovec či obci Klenovec.

  • Doplnené o 11:08 hod.
    V upynulých rokoch bola tranzitná doprava v zmysle dopravných značení (napríklad na križovatke Sobôtka, pozn. red.) vylúčená na ceste II. triedy 531, okrem dopravnej obsluhy. Teda nákladné autá, ktoré vykladajú alebo nakladajú tovar v lokalite môžu využívať cestu a prechádzajú mestom.
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross