No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Maginhrade chcú postaviť 16-metrovú rozhľadňu

11. apríla 2012 |  | |

Na Maginhrade nad obcou Nižný Skálnik ako aj na laze Slopovo v Klenovci by mohla pribudnúť nová rozhľadňa, plánovaná je tiež úprava prírodného vyhliadkového miesta na sedle Chorepa v Klenovci. Miestna akčná skupina (MAS) Malohont spoločne s českými akčnými skupinami vypracovala nadnárodný projekt pod názvom Očami po krajine. S budovaním rozhľadní sa začne vtedy, ak bude projekt úspešný na českej aj slovenskej strane.

.

Ako Rimava.sk informovala manažérka MAS Malohont Miroslava Kubaliaková, rozhľadňa v Klenovci by mala byť vysoká deväť metrov, na Maginhrade chcú vybudovať 16-metrovú rozhľadňu. Na prírodnom vyhliadkovom mieste medzi Kokavou a Klenovcom pribudnú informačné tabule. Požadovaná výška finančných prostriedkov na slovenskú časť projektu je 40 tisíc eur.

Podľa manažérky MAS Malohont projekt nadnárodnej spolupráce po dvoch mesiacoch príprav odoslali v závere marca. Partnermi projektu sú MAS Hříběcí hory a MAS Vizovicko a Slušovicko z Českej republiky. Na českej strane budú v území dvoch partnerských MAS postavené štyri rozhľadne, šesť altánkov a upravených osem prírodných vyhliadkových miest. Podmienkou je, aby bol projekt schválený na oboch stranách. Výsledky by podľa Kubaliakovej mali byť známe začiatkom jesene.

Zdroj: Rimava.sk

.

.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross