No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na majstrovstvách Slovenska v kulturistike bodovali aj pretekári Iskry Hnúšťa

perex-ciganNa sobotňajších Majstrovstvách Slovenska v kulturistike zabojovali aj pretekári súťažiaci za klub Iskra Hnúšťa. Spomedzi troch súťažiacich z Iskry si jeden z nich odnášal aj pohár zlatého lesku, dvaja hoci neobsadili stupeň víťazov rovnako na pódiu zabodovali. Rimava.sk o tom informoval Dušan Ďubek z klubu Iskra Hnúšťa.

Ako ďalej uviedol v kategórii dorastenci nad 75 kilogramov mali dvoch zverencov. Nováčikom na pódiu bol podľa Ďubeka mladý Ervin Goldshutter, ktorý na šampionáte obsadil konečné piate miesto. Druhým želiezkom v ohni hnúšťanskej Iskry v rovnakej kategórii bol 16-ročný Dominik Varga, ktorý si z majstrovstiev odnášal prvé miesto. Ako pre Rimava.sk Ďubek priblížil, mladý a talentovaný pretekár pochádza z Veľkého Krtíša a je zverencom kulturistu a majstrom sveta INBA Dominika Balgu. „V sobotu sa mladý Dominik predstaví aj na juniorských majstrovstvách Slovenska v kulturistike v Trenčíne,“ dodal Ďubek.

Tretím „vo farbách“ Iskry bol ostrieľaný pretekár Eduard Cigáň. Predstavil sa v kategórii masters do 50 rokov, v ktorej obsadil štvrté miesto. Aktuálne sú na programe májové majstrovstvá Európy v Španielsku, ktorých sa možno zúčastní aj Eduard. „Jeho nástup však ešte nie je istý. Zatiaľ sa rozhoduje či pôjde alebo nepôjde,“ ozrejmil Ďubek, ktorý je jeho trénerom.

Medzi pretekármi, ktorí sa predstavili na národnom šampionáte bol aj Rimavskosoboťan Roland Brosman, ktorý si na pretekoch počínal úspešne. Z pódia odchádzal s prvým miestom v kategórii masters do 50 rokov ako aj s cenou absolútneho víťaza majstrovstiev.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross