Na medzinárodnej súťaži sa na stupeň víťazov postavili tri plavkyne z Rimavskej Soboty

ŠTÚROVO/RIMAVSKÁ SOBOTA – Medzinárodná súťaž v Štúrove, ktorá sa uskutočnila v sobotu (2. septembra), priniesla rimavskosobotským plavcom úspechy. Konal sa 45. ročník medzinárodných pretekov Štúrovské stovky vo Vadaš Thermal Resorte Štúrovo a na mieste súťažili plavci zo Slovenska, Česka, Maďarska ale i Francúzska.

Napriek silnej konkurencii z jednotlivých krajín sa športovcom podarilo získať nejednu medailu. Bronz v disciplíne 100 metrov prsia získala Sabina Iždinská. Ďalšia plavkyňa Sofia Zhuravská, si zaplávaním 50 metrov prsia vyslúžila prvenstvo. A napokon, do tretice, sa Ele Valachovej podarilo získať bronz i dve zlaté medaily. Pri disciplínach 100 metrov znak a 100 metrov motýlik obsadila výherné miesto.

„Tieto preteky slúžili na overenie toho, či plavci stratili, alebo naopak získali, na svojej kondícii,“ uviedol pre Rimava.sk Ján Valach, tréner plávania v Rimavskej Sobote, podľa ktorého mohli výkon plavcov ovplyvniť aj miestne podmienky. V nevýhode boli z dôvodu, že sa jednalo o otvorený bazén, ktorý mal 50 metrov, s čím sa viacerí plavci bežne nestretávajú.

Napriek všetkému si každý zo zúčastnených odniesol užitočné skúsenosti. „Z tejto súťaže absolútne nerobím žiadne závery, chcem len aby sa trošku dostali do toho kolotoča,“ priblížil Valach s tým, že sa jednalo o prvé preteky tejto sezóny. Súťaženie napokon mladí plavci ukončili zábavou, no stále prostredníctvom toho, čo im je srdcu blízke – plávaním.