No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na MS v letnom biatlone sa predstavia olympijskí medailisti i pretekári z Revúcej

Foto: Slovenský biatlon

OSRBLIE – Najvýznamnejšie športové podujatie na Slovensku v roku 2023 – aj takýto prívlastok dostali majstrovstvá sveta v letnom biatlone, ktoré sa budú konať od 21. do 27. augusta v Národnom biatlonovom centre v Osrblí.

Reprezentácie postupne predstavujú svoje nominácie. Do tej širšej slovenskej sa vošli aj dvaja pretekári z Revúcej – Tomáš Sklenárik a Ema Kapustová. V Osrblí ich ešte čakajú nominačné preteky, finálnu juniorskú zostavu bude tvoriť šesť mužov a žien.

Článok pokračuje pod reklamou


Na podujatí by sa mali predstaviť aj najväčšie mená svetového biatlonu. V nórskej nominácii figuruje olympijská víťazka Mona Brorssonová, v tej švédskej olympijský víťaz Jasper Nelin. V Osrblí sa predstaví aj majster sveta Dmitro Pidručnij.

Silný tím poskladala aj česká reprezentácia. Do Osrblia by mali pricestovať majsterka sveta Markéta Davidová či strieborný z olympiády Michal Krčmář. Priaznivci biatlonu sa budú môcť stretnúť s Paulínou Bátovskou Fialkovou, Anastaziou Kuzminovou či Pavlom Hurajtom. Rozlúčku na MS zažije Ivona Fialková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross