No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na MsÚ sa budú znižovať počty zamestnancov

10. júna 2009 |  | | |

Počet zamestnancov rimavskosobotskej samosprávy sa bude znižovať. Dôvodom je šetrenie so mzdami. Pre Rimava.sk to potvrdil prednosta MsÚ v Rimavskej Sobote Ladislav Kovács, podľa ktorého by malo ísť hlavne o zamestnancov v predčasnom či starobnom dôchodku, ktorí ešte pracujú. „Chceme to riešiť, ale v akom počte a ako sa musí presne zmapovať,“ povedal Kovács a naznačil, že znižovanie počtu zamestnancov by sa malo týkať opatrovateliek, referentov či vedúcich.

Kovács zároveň uviedol, že na jeho porade sa interne zaviazal do konca tohto mesiaca vyriešiť personálne otázky. „Ak by sme však ideálne chceli riešiť túto záležitosť, približne s počtom ôsmich ľudí, tak podľa platných zákonov by to mesto stálo 40 tis. Eur (1,2 mil. Sk). Keby sa takáto čiastka vyplatila, neušetrili by sme, ale prerobili,“ podotkol Kovács. Ako poznamenal, nebude to jednoduché. „Napríklad stavebný úrad keď bol vytvorený, mal sedem pracovníkov. Teraz má štyroch a dokonca vedúca musela na seba zobrať časť agendy po Jánovi Valušovi, ktorého koncom apríla zvolili za hlavného kontrolóra. Bez navýšenia platu,“ popísal situáciu jedného z ôsmich oddelení prednosta.

Na rimavskosobotskom Mestskom úrade podľa slov Kovácsa pracuje 82 zamestnancov, z čoho úradníkov je 72. Mesto s mestskými časťami má približne 24 tis. obyvateľov.

Na Mestskom úrade v Lučenci pracuje spolu 124 zamestnancov, z čoho úradníkov je 100. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol prednosta MsÚ v Lučenci Dušan Ilčík, medzi úradníkmi pracujú traja poberatelia starobného alebo predčasného dôchodku. Mesto Lučenec má takmer 27,6 tis.  obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross