No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na nebezpečnú zákrutu vo Vinici už upozorňujú aj vodiace tabule

28. decembra 2016 |  | | |

znacky05Na nebezpečnú zákrutu v nehodovom úseku štátnej cesty I/50 medzi rimavskosobotskými mestskými časťami Vinice a Bakta upozorňuje ďalšie značenie, vodiace tabule. V uplynulých dňoch ich na podnet dopravného inšpektorátu osadili pracovníci Slovenskej správy ciest. Upozorňovať budú vodičov na ostrú pravotočivú zákrutu, pri ktorej aj tento rok došlo k viacerým dopravným nehodám, a to najmä na mokrej vozovke. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Roman Homola, po znížení maximálnej povolenej rýchlosti na 60 kilometrov za hodinu, upozornení na nebezpečenstvo šmyku a ostrej pravotočivej zákruty ide o ďalšie opatrenie.

V úseku dochádza k častým dopravným kolíziám, jedna zo zákrut podľa viacerých vodičov vynáša. Pred pár dňami v priekope skončil 47-ročný vodič Fordu Fiesta. S ťažkými zraneniami ho previezli do nemocnice, policajti mu po nehode namerali viac ako dve promile. Pri záhradkárskej oblasti Vinice sa pred mesiacom čelne zrazili v zákrute dve autá. Nedávno došlo aj ku kolízii dvoch kamiónov. Jeden z nich skončil v priekope s rozbitou kabínou, druhý ostal na vozovke s poškodeným prívesom.

Dopravná polícia zároveň nariadila zvýrazniť reflexným podkladom aj značku na Čiernej lúke v smere od Lučenca do Rimavskej Soboty. Zmenu vodiči zaznamenali aj v centre na Hlavnom námestí pred mestským úradom, kde pri vchádzaní z jednosmerky už vodiči musia dať prednosť. Doteraz križovatka nebola označená dopravným značením a platilo tam pravidlo pravej ruky.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross