No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Novohradskom pedáli dominovali Krahulcová aj Vaľo mladší

29. mája 2023 | | | |  | 
Zdroj foto: FB Martina Krahulcová a Roman Vaľo starší

LUČENEC – Zhruba dvesto cyklistov a cyklistiek sa v poslednú májovú nedeľu (28. mája) zišlo pri lučeneckom kúpalisku. Dôvodom bol 9. ročník Novohradského pedála, ktorý na jedno miesto pritiahol profesionálov a hobby športovcov rôznych vekových kategórií. Tí si otestovali schopnosti na trati dlhej 25, respektíve 50 kilometrov s prevýšením 435 metrov.

„Máme štrnásť kategórií, e-bajky, pedál family alebo pedál family kids, takže atmosféru pretekov si môže vyskúšať aj rodič s dieťaťom. Pretekárov máme z celého Slovenska i zo zahraničia, vracajú sa k nám stabilní účastníci a prichádzajú aj nováčikovia,“ zhrnul počas akcie organizátor Vlastimil Duzbaba, ktorý súťaž pripravuje už o roku 2014.

Článok pokračuje pod reklamou


Novohradský pedál majú v kalendári poznačené aj zvučné a úspešné mená regionálnej i národnej cyklistiky. Ani tento rok to nebolo inak. Po druhýkrát na preteky zavítala Martina Krahulcová, ktorá reprezentovala Slovensko majstrovstvách Európy a sveta i na prestížnej cyklistickej súťaži v Juhoafrickej republike s názvom Cape Epic.

„Naposledy sa mi páčilo, takže určite by som každému odporúčala, nech sa zúčastní. Výborná organizácia, dobré značenie trate a sú tu aj kvalitní pretekári, s ktorými sa dá zasúťažiť. Budúci týždeň ma čaká majstrák Európy vo Francúzsku, takže to beriem aj ako prípravu,“ podotkla Krahulcová.

Z nášho regiónu na najvyšší stupeň víťazov vystúpil aj Roman Vaľo mladší, ktorý sa stal víťazom v kategórii juniori 16-18 rokov (25 km) a aj absolútnym víťazom na 25-kilometrovej trati. Obhájil si tak minuloročné celkové víťazstvo.

K stabilným účastníkom patrí Andrej Kubiš, ktorý nevynechal ani jeden ročník. V doterajšej histórii súťaže pozbieral viacero triumfov a pochváliť sa môže aj titulmi majstra Slovenska či úspešnou účasťou na Colin Mayer Tour.

„Mám to blízko a Vlasto je môj kamarát. Kedysi, keď sme začínali nultým ročníkom, tak sme sa tu naháňali partia kamarátov. Odvtedy Vlasto preteky vybudoval tak, že konkurujú najväčším maratónom na Slovensku,“ poznamenal Kubiš. Na štarte tento rok chýbal Martin Haring, ktorý sa napokon nemohol zúčastniť pre zvýšenú teplotu.

Článok pokračuje pod reklamou


Počasie súťaži prialo, no napriek teplu sa na ceste lučeneckými lesmi našli aj blatisté úseky. „Trať je rovnaká ako vlani. Vydupal som nový trail – technický a zábavný úsek, na ktorý sa pretekári tešili. Máme suché časti, no nebude sa nám prášiť. Tiež sa nájde aj blato, takže do cieľa neprídeme čistí,“ poznamenal Duzbaba pred štartom.

Na najlepšiu trojku v každej kategórii čakali vecné ceny a vyhodnotili sa aj celkoví víťazi. Komu sa nepodarilo uspieť na pretekoch, ten mohol získať zaujímavú odmenu v bohatej tombole.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross