No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na obvodnom úrade sa zlúčili odbory, o prácu prišlo osem ľudí

1. februára 2011 |  | |

Na Obvodnom úrade v Rimavskej Sobote sa od začiatku roka zlúčil ekonomický a organizačný odbor, namiesto piatich tak teraz fungujú štyri. Pre Rimava.sk to potvrdil prednosta úradu František Máté. Ako doplnil, v rámci šetrenia museli znížiť počty pracovných miest. "Prepustili sme osem ľudí," povedal Máté a dodal, že ide o radových zamestnancov prevažne v dôchodkovom veku.

"Do dnešného dňa sa vedúci nemenili," vyslovil prednosta, podľa ktorého zákon momentálne neumožňuje zmeny na vedúcich postoch v takom rozsahu, ako tomu bolo pred štyrmi rokmi, kedy boli vymenení takmer všetci. Ako Máte doplnil, aby nemuseli prepustiť ďalších dvoch zamestnancov, musia podľa nového rozpočtu hľadať riešenia, ako ušetriť ešte viac. "Upravili sme osobné príplatky," povedal a dodal, že stopli vykurovanie niektorých priestorov, keď doteraz sa napríklad kúrilo aj v garážach.

Pod Obvodný úrad v Rimavskej Sobote patria štyri odbory. Okrem zlúčených odborov ide o odbor civilnej ochrany a krízového riadenia, odbor všeobecnej vnútornej správy, odbor živnostenského podnikania a osobný úrad. Podľa prednostu v súčasnosti na úrade ostalo pracovať 42 zamestnancov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross