Majitelia domu na poschodí spali, zlodeji ich zatiaľ na prízemí pripravili o šperky aj peniaze. Vyskytli sa aj prípady, kedy neželanú návštevu neodradil ani strážny pes na dvore. A najnovší spôsob ako "preskúmať terén"? Hodiť skalu do okna a čakať, či sa niečo bude diať. Ak nie, páchateľ si trúfne vojsť a kradnúť. Aj v Rimavskej Sobote a okolí v poslednom období takto úradovali zlodeji a mnohých ľudí pripravili o pokojný spánok...
"Páchatelia sú dnes skutočne vynachádzaví a nezastaví ich ani vysoký plot či zamknutá brána. Nielen majitelia komerčných objektov a skladov ale aj čoraz viac súkromných osôb si necháva napojiť svoj dom alebo byt na pult centralizovanej ochrany, aby ho tak účinne zabezpečili pred vykradnutím," hovorí Jaroslav Segedy, inžinier v oblasti riadenia bezpečnostných systémov zo súkromnej bezpečnostnej služby PATROL & GUARD s.r.o.
Princíp je pritom podľa jeho slov veľmi jednoduchý. Detektory, ktoré sú rozmiestnené v objekte, zaznamenajú akékoľvek narušenie a signál sa dostáva na pult centralizovanej ochrany. Ten nepretržite, 24 hodín denne, obsluhuje vyškolený pracovník, ktorý poplachové signály vyhodnocuje a vyšle zásahovú jednotku. Na mieste je v priebehu niekoľkých minút, aby objekt skontrolovala a páchateľa zadržala.
Existujú rôzne detektory. Také, ktoré zaznamenávajú pohyb, otrasy alebo dokonca zvuk rozbitého skla, ale tiež detektory dymu či úniku plynu. Na oknách a dverách sa častokrát používa aj magnetický kontakt, ktorý signalizuje nežiadané otvorenie. Rozmiestnenie detektorov a úroveň zabezpečenia objektu vždy závisí od individuálnych požiadaviek toho-ktorého klienta.
Viac informácií o možnostiach zabezpečenia objektov ako aj potrebné kontakty nájdete na www.patrolguard.sk.
Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.