No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Pročkovej motorkárni v Haliči nechýbali ani Gemerčania

Zabávač Jožo Pročko zorganizoval cez víkend v Haliči pri Lučenci už trinástu Haličskú motorkáreň. Viac ako 1500 motoriek a takmer 5000 návštevníkov neodradili ani dažďové prehánky, práve naopak, zábava sa niesla Haličou od rána až do večera.

Oficiálna registrácia motorkárov a motoriek z každého kúta Slovenska i Európy sa pri Zbrojnici v Haliči začala o deviatej dopoludnia. O hodinu už Jožo Pročko zabával malých aj veľkých a pridali sa ku nemu nielen kaskadéri, ale aj jeden z našich najúspešnejších motorkárov na Slovensku, Ivan Jakeš. „Chystám sa opäť na rallye Dakar. Na posledný ročník nemám dobré spomienky, lebo som mal po páde zlomené asi všetky rebrá,“ povedal Ivan Jakeš, ktorého obletovali najmä deti, keď rozdával podpis na kartičky a fotil sa z každého uhla.
Pročko mal toho dosť, lebo motorkáreň pripravoval viac ako mesiac. „Sme najväčšie európske stretnutie motorkárov. Cestu k nám si našli motorkári bez rozdielu typu motorky, či je pamätníčka, alebo najnovšej výroby, prichádzajú sem aj ľudia bez rozdielu národnosti, my rovnako srdečne vítame Maďara, Slováka, či Poliaka,“ povedal Jožo Pročko.

„V Haliči to bolo zorganizované do posledného detailu a dbal aj na bezpečnosť pri presunoch. Je to úžasná akcia,“ povedali motorkári z Rimavskej Soboty aj Tisovca, ktorí si tiež nenechali ujsť skvelú akciu.
Zaujímavý bol aj spoločný výjazd do Lučenca, kde sa motorkári na hodinu zastavili na námestí a nechýbal opäť ani program. V Haliči potom nechýbal pečený býk, guľáš a hlavne dobrá nálada, napriek dažďovým kvapkám.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross