No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na prvom ročníku Novohradsko-gemerského štamperlíka chcú nájsť najlepšie destiláty

30. mája 2023 | | |  | 
Archívna fotografia: Lukovišťský kalíščok – degustácia 2017, lukovistia.sk

NOVOHRAD/GEMER – Slovenský Rád rytierov destilátov, Gemerská pálenica a obec Lukovištia organizujú prvý ročník súťaže ovocných destilátov s názvom Novohradsko-gemerský štamperlík 2023. Do akcie sa môžu zapojiť pálenice alebo fyzické osoby, ktoré svoje vypestované ovocie premieňajú na kvas a potom na vypálený destilát v pestovateľských páleniciach.

Vzorku destilátov (1 fľaša s objemom minimálne 0,33l, odporúča sa 0,5l) treba dodať do 31. júla poštou na adresu firmy CONSTRUCT Lučenec alebo osobne do areálu Rocket Clubu Lučenec či do Gemerskej pálenice v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Ku každej vzorke treba ku fľaši doplniť majiteľa vzorky, adresu, telefón, druh destilátu (prípadne aj konkrétnu odrodu ovocia), rok výroby, alkohol v percentách a názov pestovateľskej pálenice. Súťažných vzoriek môže byť viac.

Po vyzbieraní sa 5. augusta uskutoční degustácia. Destiláty bude hodnotiť odborná komisia zložená z profesionálnych degustátorov. Prihliadať budú na chuť, vôňu, farbu či čírosť.

Následne sa 16. septembra o 14:00 hod. bude konať oficiálne vyhodnotenie súťaže a verejná koštovka všetkých súťažných destilátov v areáli Rocket Clubu v Lučenci. Dvere podujatia budú otvorené laickej i odbornej verejnosti, ktorá bude môcť ochutnať zo všetkých súťažných destilátov, vrátane tých so zlatými diplomami.

Registračný štítok na vzorku nájdete na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross