No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na regionálnej prehliadke premietnu aj filmy detí z reedukačného centra

28. marca 2012 |  | | |

Amatérsku a nezávislú filmovú tvorbu priblíži zajtrajšia regionálna prehliadka CINEAMA 2012, v rámci ktorej sa predstaví desať autorov, medzi nimi deti z reedukačného centra v Čerenčanoch aj absolventka Akadémie umení, Rimavskosoboťanka Jana Janove. Prehliadka sa začne o 16.00 hod. v rimavskosobotskom Kine Orbis, organizuje ju Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS).

Ako Rimava.sk informovala Jaroslava Jelchová z GMOS, diváci si budú môcť pozrieť 19 súťažných filmov, dokumenty a reportáže, videoklipy, animované a hrané filmy.

„Žánrové zaradenie do skupín je vytvorené len pre potreby súťaže. Niektoré filmy sa nachádzajú na pomedzí žánrov, niektoré dokonca balansujú na hrane experimentu a video artu. Nájdu sa tu však aj informačne nasýtené reportážne uchopenia témy, ukážky moderného hudobného strihu videoklipov, animované mini príbehy a prvé pokusy o komunikáciu prostredníctvom filmovej reči u najmladších účastníkov,“ načrtla Jelchová. Ako dodala, v nesúťažnej časti prehliadky budú premietané dva filmy detí z Reedukačného centra v Čerenčanoch, ktoré minulý rok postúpili do celoslovenského kola prehliadky, kde jeden z nich v kategórii hraných filmov detí do 18 rokov obsadil 3. miesto.

„Prostredníctvom štyroch filmov sa tiež pokúsime predstaviť študentskú tvorbu Rimavskosoboťanky Jany Janove, absolventky Akadémie Umení v Banskej Bystrici a študentky Janáčkovej Akadémie Múzických umení v Brne,“ avizuje organizátorka podujatia.

ZOZNAM FILMOV CINEAMA 2012.

.

Zdroj: Rimava.sk, GMOS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross