No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na rimavskosobotské divadelné dosky zavíta Viki Ráková Lakatos + SÚŤAŽ

6. decembra 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Lyrický ľúbostný príbeh ruského chlapca a poľskej dievčiny od dramatika Leonida Zorina z polovice minulého storočia nielenže nestratil zo svojej aktuality, ale časom získava nový podtón a stáva sa čoraz modernejším.

Javisko Domu kultúry navštívi 11. decembra o 19:00 hod. naša rodáčka Viki Ráková Lakatos a s Róbertom Lucskayom stvárnia hlavné úlohy vo Varšavskej melódii. O réžiu sa postaral József Czajlik. Predstavenie bude v maďarskom jazyku.

Stretli sa náhodou na koncerte, poľské dievča a ruský chlapec. Ich veľká láska bola považovaná za dokonalú, ale ich šťastie a veľké plány čoskoro prekazil krutý zákon: Stalin zakázal manželstvo s cudzincami. A život išiel ďalej.

Článok pokračuje pod reklamou


Po desiatich rokoch sa z chlapca stal úspešný vinár a z dievčaťa speváčka, známa po celej Európe. Zákazy už sú dávno zrušené. Nové stretnutie v nich prebudí všetky driemajúce pocity, ale je otázne, či budú schopní zmeniť svoj obvyklý a úspešný život.

Vstupné na podujatie je 13 eur, predaj vstupeniek prebieha na www.kulturars.sk a v Kine Orbis.

SÚŤAŽ

V spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote sme si pre vás pripravili súťaž o štyri lístky na predstavenie v maďarskom jazyku, ktoré si v Rimavskej Sobote môžete pozrieť už 11. decembra o 19:00 hod. v Dome kultúry v R. Sobote.

Súťaž trvá do 8. decembra do 15:00 a následne vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorí získajú dva lístky na tento fantastický ľúbostný príbeh.

Ako sa zapojiť?

Súťaž prebieha na našom profile na sociálnej sieti Facebook. Vyhľadajte súťažný príspevok, dajte naň likev komentároch označte niekoho, koho by ste vzali so sebou. Príspevok môžete aj zdieľať, aby informácie o tomto vynikajúcom predstavení nikomu neušli.

Všeobecné podmienky súťaží nájdete na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross