No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na týchto miestach v regióne bude veselo

Pracovný týždeň ubehol ako voda a to si žiada oddych. A toho bude viac než dosť. Hlavne na niektorých miestach v regióne Gemer-Malohont.Veselo bude už dnes, 15. februára v Klenovci. V tamojšom Kultúrnom dome o 19:00 hod. si môžete zaplesať na Osvetárskom plese. Do spevu, ale aj do tanca Vám bude aj v Mestskom kultúrnom stredisku v Revúcej, kde sa môžete tešiť na 3. krojovanú fašiangovú veselicu.

Sobota, 16. februára, bude aj o turistike. Tú organizujú členovia KST Tisovec, čaká ich už 45. ročník Zimného výstupu na Tŕstie. O pár výškových metrov nižšie, v rozprávkovej dedinke Drienčany budú mať prevahu fašiangové masky. Okrem toho na Vás čakajú zabíjačkové špeciality, fašiangové šišky a aj niečo na zahriatie. Výtvory, ale nie tie fašiangové, budete môcť vidieť aj v priestoroch Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Uskutoční sa tam 9. ročník ModelFestu, na ktorom si na svoje prídu nielen modelári, ale aj široká verejnosť. O dobrom jedle to bude aj v Rimavských Zalužanoch. Pri tamojšej miestnej škole budú v sobotu od rána čakať zabíjačkové špeciality. Bude sa aj súťažiť, a to vo výrobe klobás.

Sobotný večer bude, tak ako ten dnešný, patriť parketovým levom a leviciam. Svoje tanečné kreácie ukážu na Poľovníckom plese v Hnúšti, Valentínskom plese v Kokave nad Rimavicou, Fašiangovom plese v Sušanoch alebo na Hasičskej plesovej zábave v obci Kružno.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross