No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na veľkonočnom jarmoku v Lučenci vystúpi obľúbená slovenská kapela, nebudú chýbať ani regionálni výrobcovia

Ilustračné foto: FB Mesto Lučenec

LUČENEC – Tradičný dvojdňový veľkonočný jarmok s bohatým sprievodným programom sa po roku vráti do centra Novohradu, ktorý sa uskutoční 27. a 28. marca 2024 v centre mesta na Námestí republiky.

Ako informovala hovorkyňa Lučenca Michaela Baboľová, okrem jarmočných špecialít na vás budú čakať aj regionálni výrobcovia a remeselníci. Pripravený je tiež bohatý kultúrny program, počas ktorého vystúpi aj obľúbená slovenská kapela Heľenine oči.

Tešiť sa môžete napríklad na množstvo predajných stánkov, vystúpenia žiakov a žiačok lučeneckých škôl s veľkonočnou tematikou a aj na folkloristov zo súboru FS Ipeľ. O stredajší večerný program sa postará kapela Mikoband.

Článok pokračuje pod reklamou


"Zelený štvrtok na Námestí republiky otvoria detičky z folklórneho súboru Radosť a podvečer sa zabavíme s kapelou Heľenine oči. Príďte podporiť účinkujúcich, našich folkloristov, predajcov, regionálnych výrobcov a ich poctivé domáce produkty a nevynechajte ani koncert obľúbenej kapely. Všetkých srdečne pozývam na náš veľkonočný jarmok. Využite túto príležitosť stretnúť sa s priateľmi a známymi. Program je bohatý, máme sa na čo tešiť a verím, že sa uvidíme v hojnom počte a v dobrej nálade,“ povedala primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

Sprievodné aktivity si pripravilo aj Centrum voľného času Lučenec, ktoré zabaví deti v tvorivých dielňach. V centre mesta nechýba ani veľkonočná výzdoba. Najmenších návštevníkov jarmoku poteší aj ozdobený veľkonočný košík, 3D zajac či veľké kraslice. Stretnúť môžu tiež nezvyčajného šibača, maskota mesta pelikána.

"Aj tento rok ruku k dielu priložili šikovné žiačky a šikovní žiaci lučenských základných škôl, ktorí vyrobili veľkonočné ozdoby – ozdobený je nimi platan na Námestí republiky. Bol vysadený práve v období Veľkej noci ako symbol života, radosti a mieru,“ doplnila primátorka Alexandra Pivková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross