No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na výmene súkromného pozemku pri tržnici na Sídlisku Západ sa poslanci nedohodli

25. októbra 2011 |  | |

Zámenu súkromného pozemku pri tržnici na Sídlisku Západ za mestský pozemok v centre Rimavskej Soboty dnes poslanci stiahli z programu svojho rokovania. Návrh na výmenu vyplynul z nespokojnosti obyvateľov bytoviek na Sídlisku, ktorí sa petíciou postavili proti ďalšej výstavbe a žiadali parkovacie miesta. Samospráva preto rokovala s majiteľkou pozemku, ktorá zamýšľala postaviť na Západe fitnescentrum. Črtala sa dohoda o výmene pozemkov, mestské zastupiteľstvo na procedurálny návrh poslanca Štefana Baláža však tento bod stiahlo z rokovania. Primátor rozhodnutie poslaneckého zboru nechápe.

Pozemok na Sídlisku Západ nie je majetkom mesta, o jeho odpredaji rozhodlo vedenie samosprávy ešte v roku 2002. Medzičasom došlo k zmene vlastníka, pozemok sa dostal do iných súkromných rúk. Súčasná majiteľka tu chcela začať s výstavbou fitnescentra, obyvatelia priľahlých bytoviek preto spísali petíciu. Svoj nesúhlas vyjadrili aj na septembrovom stretnutí s vedením mesta, upozornili na nedostatok parkovacích miest a žiadali nové parkovisko, nie ďalšiu výstavbu. Primátor Šimko im pripomenul, že ide o súkromný pozemok, prisľúbil však rokovanie s majiteľkou o zámene. Tá súhlasila s výmenou za mestskú parcelu na Ulici K. Mikszátha v pomere 1:1, ďalších viac ako 600 metrov štvorcových by tu dokúpila za 40 eur/m2. Samospráva pozemok na Ul. Mikszátha v súčasnosti ponúka na odpredaj vo verejnej súťaži minimálne za cenu 70 eur/m², ako informovala Katarína Eliášová z majetkového oddelenia mestského úradu, ani v štyroch kolách sa neobjavil záujemca.

Podľa poslanca Štefana Baláža ide o lukratívny pozemok v centre, jeho zámenu či rozdelenie na menšie parcely je potrebné zvážiť, aby pozemok nebol znehodnotený. Majiteľke pozemku na Západe by podľa neho malo mesto ponúknuť inú lokalitu. Na Balážov procedurálny návrh poslanci napokon stiahli tento bod z dnešného programu rokovania.

„Nechápem vás páni poslanci,“ uviedol vzápätí primátor Šimko, podľa ktorého sa takto mohlo mesto s majiteľkou dohodnúť, aj k spokojnosti občanov. Podľa slov primátora, zámena je jediným východiskom zo situácie, ktorú bývalé vedenie „dobačovalo“.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross