No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nad Tisovcom oficiálne otvorili novú cyklotrasu

cyklocesta-zbojskaPrejazd cez sedlo Zbojská bude pre cyklistov o niečo ľahší. Postará sa o to nový šesťkilometrový úsek na ceste medzi Tisovcom a Pohronskou Polhorou, ktorý dnes, 16. mája, oficiálne otvorili. Ako ďalej Rimava.sk informoval Vladimír Rezek, hovorca Lesy Slovenskej republiky, cyklocesta začína v lokalite Pod Dielom, obchádza sedlo Zbojská a končí na ceste k Pohronskej Polhore v doline Svetlá.

Podľa Rezeka cyklotrasa ponúka okrem prejazdu mimo automobilovej premávky na hlavnej ceste I/72 aj pohľad na faunu a flóru v okolí Muránskej planiny vrátane pohľadu na následky po veternej smršti Žofia z 15. mája 2014.

Cyklotrasa Plačková – Svetlá pôvodne slúžila podľa hovorcu iba ako nespevnená lesná cesta na obhospodarovanie lesa. „Možnosti ďalšieho využitia priniesla rekonštrukcia cesty I/72, ktorá si vyžiadala vybudovanie spevnenej obchádzkovej trasy medzi lokalitou Pod Dielom a Pohronskou Polhorou,“ priblížil Rezek, podľa ktorého po spevnení tejto cesty asfaltovým povrchom sa úsek využíval až do ukončenia rekonštrukcie hlavnej cesty, nazývanou aj ako Masarykova cesta, na bežnú premávku.

Rekonštrukcia hlavnej cesty cez sedlo Zbojská sa začala v máji 2013. Podľa zmluvnej ceny mala stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Nakoniec sa celkové náklady vyšplhali na viac ako 21 mil. eur. „Stavba bola financovaná z európskeho fondu regionálneho rozvoja operačného programu doprava a zo štátneho rozpočtu,“ uviedla pre Rimava.sk Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest. Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste uskutočňovalo združenie spoločností Doprastav Bratislava a Stavby mostov Slovakia Banská Bystrica.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross