No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nádoby so separovaným odpadom sa v meste plnia rýchlo, obyvatelia ho nemajú kam sypať

Nádoby so separovaným odpadom v Rimavskej Sobote bývajú častokrát preplnené. Tento problém sa dostal opakovane už aj pred poslancov mestského zastupiteľstva. V interpelácii od obyvateľov Sídliska Západ a Sobôtka na to upozornil poslanec Pavel Zvara. Ako uviedol, ide o hygienický, ako aj estetický problém. Podľa jeho slov obyvatelia požadujú kompetentné osoby, aby zvýšili interval vývozov separovaného odpadu v takej miere, aby bola postačujúca pre potreby obyvateľov daných mestských častí. "Aby separovaný odpad neležal pri preplnených nádobách na papier, sklo, plasty dlhé týždne. Nakoľko ľudia myslia viac environmentálne, ako v minulosti, je potrebné vývoz zintenzívniť," povedal.

Článok pokračuje pod reklamouK interpelácii sa pridal aj poslanec Tomáš Sliva, z ďalšieho volebného obvodu Tomašová – Včelinec – Kurinec. Ako pripomenul, už raz takúto interpeláciu dával. "Po celom Sídlisku Západ sa kontajnery na separovaný odpad veľmi rýchlo zaplnia, potom ľudia nemajú kam vynášať," problém vidí hlavne v plaste a papieri. Riešením podľa neho by bol častejší vývoz separovaného odpadu.

Primátor Jozef Šimko v reakcii ako prvé spomenul, že vývoz takéhoto odpadu vykonáva spoločnosť Brantner, nie mesto. Riaditeľovi TSM dal preto úlohu nakontaktovať sa na túto spoločnosť a nejakou formou to majú doriešiť. "Lebo tento problém nie je len na západe, ale v celom meste," hovorí Šimko. Spoločnosť smeti vyváža na základe požiadaviek samosprávy. Ako na rokovaní poznamenal riaditeľ TSM Tibor Barto, problém je aj s kartónmi napríklad na Chrenovisku a pravdepodobne tam nosia odpad firmy, ako aj ľudia, ktorí viacej využívajú internetové obchody. "Naplnia to a občania nemajú to kde ukladať," tlmočil Šimko. Podľa Barta aktuálne ešte týždeň poskytujú jesenné upratovanie. "Ešte týždeň budú kontajnery," povedal pre Rimava.sk s tým, že kontajnery budú na Dobšinského a Gorkého ulici, pri autobusovej zastávke v časti Vinice a na Kurinci.

S problémom preplnených kontajnerov sa na Redakciu Rimava.sk obrátili aj obyvatelia Šibeničného Vrchu. Podľa ich slov učia deti k tomu, aby sa separovalo a keď ich pošlú vyniesť plasty, tak ich nemajú kam položiť lebo kontajner je plný. Poukázal aj na fakt, že málokedy sú v zberných nádobách stlačené PET fľaše, a tak zaberajú omnoho viacej miesta.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: interpelácia občana

Rim. Sobota: V meste sa začne veľké jesenné upratovanie

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross