Najhoršia tretina na šampionáte môže Slovákov pripraviť o play-off. Kazachom podľahli

19. mája 2023 | |  |
Zdroj: IIHF.com

RIGA - Slovenskí hokejisti podľahli v šiestom zápase papierovo slabšiemu Kazachstanu 4:3 po samostatných nájazdoch. O všetkom rozhodol úvod druhej tretiny, v ktorej dostali Slováci trojicu gólov.

V prvej tretine si zo začiatku lepšie počíňali Slováci a vyzeralo to na jednoduché víťazstvo proti súperovi, s ktorým neprehrali od roku 1998. Súpera prestrieľali 15:8 na strely v prvej časti a v 15. minúte to za brankára Kazachstanu napálil Koch.

Druhá tretina začala pre Slovákov ako z hororu. Najskôr síce Slováci minútu hrali v útočnom pásme, no potom prišiel trest za nevyužité šance v podobe vyrovnávajucého gólu z hokejky Starchenka. Kazachovia si zahrali presilovku po faule Alexa Tamášiho. Síce ju nevyužili, no o päť sekúnd na to už gól vsietili zásluhou Orekhova. V rýchlom slede ale prišiel ďalší gól od Kazachov. Strelil ho Rymarev.

Tretia tretina bola opäť v réžii Slovákov. Zápas sa im podarilo zdramatizovať dvomi gólmi z hokejok Pánika a Regendu a zápas posunuli do predĺženia. V ňom mali oba tímy niekoľko šancí, no brankári podržali svoje tímy. Do najväčšej šance Slovenska sa dostal Alex Tamáši, ktorý samostatný nájazd nepremenil. Kazachovia vo všetkých štyroch nájazdoch boli stopercentní a to im zaistilo výhru v zápase.