No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najmenší džudisti ovládli turnaj v B. Bystrici. Robota s deťmi nám robí radosť, vraví Útis

29. novembra 2023 | | | |  | 
Foto: FB Richard Útis

BANSKÁ BYSTRICA – Najmenší džudisti z TJ Mladosť Rimavská Sobota sa zúčastnili v sobotu, 25. novembra, na Turnaji mladých nádejí v športovej hale Dukla v Banskej Bystrici.

Rimavskú Sobotu reprezentovalo 11 detí z klubu. Na podujatí boli všetky celky v rámci Banskobystrického kraja. "Účasť bola celkom slušná. V každej váhovej kategórii bolo asi štyri, päť detí. Dobre sa vyzápasali, precvičili si hlavne pravidlá, odviedli aj pekné zápasy, niektoré z nich boli vyrovnané," povedal pre Rimava.sk šéftréner mládeže v klube Richard Útis, ktorý zhodnotil, že podujatie bolo úspešné.

Článok pokračuje pod reklamou


Sobotským džudistom sa podaril výborný úspech, keď si každý jeden z pretekárov vybojoval cenný kov. Zlaté medaily získali Zuzana Zvarová, Daniel Jakab, Mia Tóthová, Oliver Porubiak. Striebro majú Alexia Liv Kadášová, Štefan Zagyi, Igor Lipták, Lucia Petrickova a bronz Tomáš Foldi, Šimon Pál, Juraj Petríček.

Deti boli v skupinách podelené rovnomerne, tí čo vyhrali museli zvládnuť dva či tri zápasy. "Robota s deťmi sa oplatí, keď vidíme, ako sa to prejaví na žinienke. Robí nám to radosť a dúfame, že sa im bude dariť aj ďalej," uzavrel Útis s tým, že klub sa už teší na 16. decembra, keď usporiadajú obdobný turnaj aj v R. Sobote.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross