No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najväčšie cyklistické preteky Okolo Slovenska povedú aj cez náš región, esá svetovej cyklistiky zavítajú do Hnúšte či Jelšavy

SLOVENSKO - Najväčšie cyklistické preteky na Slovensku s názvom Okolo Slovenska zavítajú po dlhých rokoch aj do našich končín. Kým organizátori posledné roky volili trasu z východu na západ cez severnú časť Slovenska, tentoraz sa rozhodli urobiť zmenu - preteky povedú zo západu na východ a pôjdu južnou trasou.

Pre náš región to znamená, že preteky povedú cez Hnúšťu, Lom nad Rimavicou, sedlá Chorepa, Brezina a Hrádok či cez mesto Jelšava. Cez tieto časti regiónov sa pôjde počas tretej etapy, ktorá je naplánovaná na 16. septembra a povedie z Detvy do Spišskej Novej Vsi.

Článok pokračuje pod reklamou


"Na trase z Detvy do Spišskej Novej Vsi sa v kráľovskej etape cyklisti popasujú s porciou 214,8 kilometra, troma rýchlostnými prémiami (Hriňová, Hnúšťa, Spišská Nová Ves pri prvom prejazde cieľom) a 7 horskými prémiami (Lom nad Rimavicou, Nad sedlom Chorepa, sedlo Brezina, sedlo Hrádok, Dobšinský vrch, Gajnár a Dravce). Jazdcov privítajú okrem Detvy a Spišskej Novej Vsi aj obyvatelia Hriňovej, Hnúšte, Jelšavy, Mlyniek, Novoveskej Huty, Smižian, Spišského Štvrtku a ďalších obcí," uviedli organizátori na webovej stránke súťaže.

Za účasti svetovej elity

Minuloročné preteky boli špecifické z rôznych dôvodov. Zúčastnili sa ich hviezdni cyklisti svetovej triedy. Nechýbal medzi nimi aj obľúbený Peter Sagan či Čech Roman Kreuziger. Najväčším lákadlom bol pravdepodobne Chris Froome, štvornásobný víťaz Tour de France.

Tento rok sú opäť preteky pod záštitou svetovej cyklistickej organizácie (UCI) a zúčastnia sa ich vrcholové cyklistické tímy. Chýbať nebudú napríklad najlepší tím sveta Quick Step Aplha Vinyl, Astana-Qazachstan, Bikeexchange-Jayco a Israel Premier Tech, Jumbo Visma a Bahrain Victorious.

Zdroj foto: Okolo Slovenska

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross