No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najviac lyžiarov bolo na Kokave počas Troch kráľov, premáva aj vlek na Skorušinej

7. januára 2011 |  | 

Včerajší sviatok Troch kráľov prilákal na svahy mnoho lyžiarov. Ako pre Rimava.sk potvrdil jeden z konateľov Ski-centra Kokava pri Kokave nad Rimavicou František Auxt, zo sviatočných dní mali doposiaľ najviac ľudí včera. "Január je trošku slabší, ale medzi sviatkami chodia väčšinou rodiny. Dnes som napočítal približne 140 malých detí. Kokava je vyložene eldorádo rodinného lyžovania," povedal Auxt a poznamenal, že v lyžiarskom stredisku, ktoré leží v nadmorskej výške necelých 800 metrov sa mierneho oteplenia neobávajú. "Podmienky sú zatiaľ dobré. Hlásia teraz síce dážď, ale tu hore nemusí byť, aj dnes máme -2 stupne. Máme strašne veľa technického snehu," hovorí Auxt, podľa ktorého stredisko disponuje približne 50 cm technického a 20 prírodného snehu.
Približne 50 cm snehu hlásia vo Veporských vrchoch aj na neďalekých Látkach – Hotel Royal.

Na Zbojskej (Veporské vrchy) nad Tisovcom hlásia 40 cm snehu. Podľa vedúceho rekreačného strediska Andreja Dianiša je v prevádzke 300 metrový vlek. Najviac ľudí bolo lyžovať začiatkom roka. "Sezónu zatiaľ hodnotím kladne. Zasnežujeme, snehu bolo dosť, počasie bolo pekné, návštevnosť bola tiež celkom dobrá," povedal Dianiš, podľa ktorého počas Troch kráľov lyžovali hlavne ubytovaní hostia.

Na najdlhšom kopci v okrese Rimavská Sobota, na Skorušinej pri Klenovci (Veporské vrchy), vleky ťahajú tiež. Ako pre Rimava.sk uviedol konateľ spoločnosti Ján Sihelský, lyžovalo sa aj na Silvesta, ale najlepšie podmienky boli začiatkom roka. "Lyžovali sme včera cez sviatok, dnes a pravdepodobne aj zajtra," hovorí Sihelský, podľa ktorého predpoveď počasia na nasledujúce dni nie je priazdnivá. "Každoročne okolo Troch kráľov prichádza odmäk," hovorí Sihelský, ktorý najlepšie podmienky na lyžovanie očakáva v druhej polovici januára. V stredisku umelé zasnežovanie nemajú, podľa Sihelského majú približne 10 cm snehu. "Najlepšie sa lyžuje sa vrchnom vleku," dodal.

Na Rejkove pri Tisovci sa nelyžuje.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross