No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najviac priestupkov páchajú Rimavskosoboťania za volantom

mestska-policia-rimavska-sobotaNesprávne parkovanie, státie v zákaze či na miestach, ktoré sú vyhradené pre zdravotne postihnutých. Týchto priestupkov sa Rimavskosoboťania dopúšťajú najčastejšie. Za posledné roky vysoko prevyšovali počet ostatných „prešľapov“ voči zákonom a nariadeniam, vlani ich bolo dokonca viac ako v roku 2012. Vyplýva to zo správy o činnosti mestskej polície, ktorú už prerokovali aj rimavskosobotskí mestskí poslanci.

Ako sa v správe uvádza, vlani bolo priestupkov v oblasti dopravy vyše 1 780, predvlani približne 1 350. Za nárastom prípadov je však nepretržité sledovanie monitorov mestských kamier pracovníkmi chránenej dielne. Ako náčelník mestskej polície Peter Berecz v správe uvádza, vlani vďaka kamerám zaznamenali vyše deväťsto priestupkov  proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

mestska-policia-rimavska-sobotaPodľa neho vyplývajú aj z neustáleho zvyšovania sa stupňa motorizácie a čoraz väčšieho počtu vozidiel.
Mestskí policajti zároveň vykonávali kontroly v rámci preventívnej hliadkovej činnosti. Zamerali sa na kontrolu nedovoleného parkovania, najmä na miestach vyhradených  pre  ZŤP,  na  chodníkoch a  na miestach,  kde autá tvorili prekážku cestnej premávky.

"Nemožno nespomenúť ani množstvo oznámení od občanov ohľadom nerešpektovania zákazových dopravných značiek na Nám. Š. M. Daxnera, Ul. Malohontskej, Hatvaniho, Svätoplukovej, Salvovej, Dobšinského ako aj oznámení, týkajúcich sa nedovoleného parkovania pred bránami vchodov do rodinných domov, garážami, nedovoleného státia na vyhradených miestach pre konkrétne motorové vozidlá," priblížil v správe pre poslancov náčelník polície.
Podotkol, že ich hlavným záujmom nie je za každú cenu uložiť blokovú pokutu. "Veľa priestupkov sa riešilo najmä pri prvopriestupcoch výchovne, pohovorom," podotkol. Priamo na rokovaní mestského zastupiteľstva tiež spomenul, že ľudia, ktorí sa priestupkov dopúšťajú z vlastnej pohodlnosti, si pokutu zaslúžia. Podľa neho si niekto dá tú námahu a niekoľkokrát obíde autom parkovisko v centre pred obchodným domom, až kým nenájde voľné miesto, iní však jednoducho zastanú aj tam, kde sa to nesmie.

Poslanec Július Sojka zároveň poukázal na to, že kvôli problémom s parkovaním na Sídlisku Západ bola zostavená komisia, ktorá mala hľadať možnosti vytvorenia nových parkovacích miest. Jej návrhy by podľa Sojku mala samospráva ďalej realizovať.

mestske zastupitelstvo Rimavska Sobota

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross