Naša púť na MS sa skončila, stopku nám vo vyrovnanom zápase dali Fíni

26. mája 2022 | |  |

Slovenská hokejová reprezentácia skončila na majstrovstvách sveta vo Fínsku. Práve hostiteľská krajina nám dala stopku na turnaji vo štvrťfinále, keď sme im vo veľmi vyrovnanom zápase podľahli 2:4.

Prvá tretina bola pre Slovensko fantastická. V 9. minúte sa presadil do fínskej brány náš najmladší hráč Adam Sýkora, ktorý tečoval Lunterovu strelu. Už v 16. minúte sme viedli 2:0, keď Regenda dorazil puk do brány.

V predposlednej minúte tretiny sa Fínom podarilo znížiť stav na 1:2 po premiérovom góle na šampionáte Antillu. Druhá tretina patrila viac nášmu súperovi. Po našej chybe v obrannom pásme sa v 24. minúte presadil druhým gólom Antilla.

Fíni mali hernú prevahu celú tretinu, Slováci mali problém aj s jednoduchými prihrávkami, čo dávalo Fínom veľa možností na gólove príležitosti.

Tretia tretina bola azda najvyrovnanejšia. V 44. minúte prialo šťastie viac nášmu súperovi, ktorý otočil zápas. Autorom rozhodujúceho gólu bol Manninen. Naši sa snažili bojovať do posledných sekúnd. Pol druha minúty pred koncom sme odvolali brankára, no nevedeli sme sa dostať poriadne do útočného pásma.

V poslednej sekunde zápasu sa Fíni dostali do dvojgólového vedenia Maenalanenovým presným zásahom. Pre Slovensko sa tak turnaj skončil. Ďakujeme našim hokejistom za krásny turnaj plný emócií.