No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Naša Sobota opäť finančne podporí zaujímavé projekty. Aký je ten Váš?

Máte dobrý nápad či zaujímavý projekt a je len na papieri? Tak je čas ísť s ním von a podeliť sa s ostatnými. S jeho realizáciou Vám môže pomôcť občianske združenie Naša Sobota, ktoré vyhlasuje druhé kolo Mikrograntového programu zameraného na zlepšenie života občanov mesta Rimavská Sobota. V druhom kole sa medzi najlepšími nápadmi prerozdelí maximálne 3 200 eur financovaných z 2% daní venovaných OZ Naša Sobota. Váš projekt tak môže byť podporený sumou až 400 eur.

Občianske združenie aj tento rok podporí dobré nápady, ktoré prispejú k zlepšeniu každodenného života občanov a návštevníkov Rimavskej Soboty. Ako ďalej uviedol Ivan Roško, člen o.z. Naša Sobota, svoje projekty môžu podávať nielen kluby či združenia, ale aj obyvatelia bytoviek alebo skupiny rodičov. Teda všetci s dobrým nápadom, ktorý zlepší život ostatných obyvateľov.

Minulý rok o.z. Naša Sobota podporilo niekoľko projektov - Detské ihrisko pri rozprávkovom plote, Soboťania zacvičia v parku, Rozkvitnutá škôlka, Kvízmajster, Free Art Friday či výstavba „klienty“ v street workout parku a nová prekážka v skateparku. Aj tieto projekty tak zlepšili a okrášlili svoje okolie. Rovnako aj tento rok sa podľa Ivana Roška chcú pri výbere projektov zamerať na to, aby nápady neboli len jednorázové, ale aby sa mohli rozvíjať i v budúcnosti. Svoje nápady môžete posielať do 20. mája. Podrobné podmienky, výzvu a projektové formuláre nájdete na webstránke o.z. Naša Sobota. Vaše otázky môžete zasielať na [email protected]

Oblasti podpory sú najmä:

  • skrášlenie, upratanie, rekonštrukcia, zlepšenie, modernizácia, alebo zmena funkcie, bezpečnosti verejných priestorov, ihrísk, športovísk, spoločenských a oddychových priestorov, pamiatok atď.
  • výsadba, alebo starostlivosť o zeleň na verejných priestranstvách
  • rozvoj komunitného života, budovanie dobrých susedských vzťahov,
  • vzdelávacie a kultúrne aktivity, aktivity podporujúce lokálpatriotizmus a dobré meno Rimavskej Soboty
  • okrem toho je možné podporiť aj iné typy projektov, ak sú ich ciele a výsledky v súlade s cieľom výzvy
  • uprednostnené budú projekty, ktoré prispejú k trvalému zlepšeniu riešeného problému, životného prostredia, navrhnú inovatívne riešenia

Dobrý projekt:

  • má dlhodobý prínos a je udržateľný a neziskový
  • je viditeľný, kreatívny, inovatívny a nápaditý
  • pomôže trvalo riešiť reálny problém
  • do jeho prípravy a realizácie sa zapojí čo najširšia komunita, dobrovoľníci
  • má dobre naplánovaný a efektívny rozpočet, primeraný k aktivitám a výsledkom

Ak máte dobrý nápad, neváhajte a zapojte sa do Mikrograntového programu o.z. Naša Sobota. Spojme ruky pre dobrú vec 🙂

Zdroj: o.z. Naša Sobota (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross