No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: K cvičisku pod holým nebom pribudli hrazdy na freestyle

streetworkout-0Rimavskosobotskí streetworkoutisti sa tešia novému prírastku, po uplynulom víkende im k náčiniu na Sídlisku Západ pribudla nová freestyle cvičebná „klietka“. Zložená je zo štyroch hrázd do štvorca a dajú sa na nej naučiť rôzne akrobatické kúsky. Poskladaná bola v sobotu, 16. júla, za prítomnosti ďalších streetworkoutistov z Rožňavy a Lučenca. Projekt podporilo OZ Naša Sobota sumou 400 eur v rámci prvého kola mikrograntového programu zameraného na zlepšenie života občanov mesta Rimavská Sobota.

„Je to konštrukcia, na ktorej sa dá zvládnuť tak ako základne cviky, zhyby, kľuky, tak aj pokročilejšie cviky ako vlajka, front lever či back lever. Sú to cviky, kde sa telo drží v horizontálnej polohe, kým sa človek drží hrazdy a telo je buď tvárou k zemi alebo k hrazde,“ uviedol pre Rimava.sk jeden zo zakladateľov Bar Monkyes Ján Poprócsi. Ako spomenul, je to výborná konštrukcia pre freestyle, na ktorej sa dajú robiť preskoky cez hrazdy, bradlá či rôzne otočky a tak isto sa dajú dobre kombinovať rôzne silové prvky.

Komunita funguje podľa jeho slov už tri roky. „Stálych členov nemáme, keďže všetci sme roztrúsení a máme svoje cesty,“ povedal Poprócsi, podľa ktorého však cvičia pravidelne a podľa možností mávajú občas aj spoločné tréningy. „Street workout ako šport pre nás znamená možnosť fyzicky sa rozvíjať, zlepšovať a prekonávať svoje limity. Je to aj forma socializácie, keďže častokrát sa stáva, že počas cvičenia niekto cudzí príde a začne sa o tento šport zaujímať. Myslím si, že každý z nás rád pomôže a takto môžu vznikať aj nové priateľstvá,“ konštatoval.

Podľa člemky OZ Naša Sobota Edity Hutkovej ide o jeden z ôsmich projektov, ktorý sa rozhodli podporiť. Ako spomenula, spĺňal všetky kritériá a preto ho jednohlasne odsúhlasili. „Teší nás, že sme mohli prispieť k výstavbe tohto parku a aj keď im pri výstavbe počasie neprialo, dúfajú, že park bude využívať stále viac a viac ľudí,“ dodala.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross