No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Návrat na ihrisko. Nezabudnuteľné futbalové stretnutie starých priateľov

21. júna 2024 | | | |  | 
Zdroj: súkromný archív A. Spišák

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na štadióne v Rimavskej Sobote sa 15. júna odohral zápas medzi futbalovými legendami spred 30-tich rokov. Výkop medzi družstvami Slovan Rimavská Sobota vs Internacionáli SR Klub ligových kanonierov bol v popoludňajších hodinách a prilákal množstvo fanúšikov, ktorí chodili na zápasy a boli súčasťou spoločných úspechov rimavskosobotských futbalových legiend Slovanu.

"Už pri ceste na zápas som pocítil predzápasovú nervozitu, ako niekedy dávno, keď to bolo naozaj. Každý, kto prišiel, sa tešil na stretnutie, zvedavý, kto a ako vyzerá. Niektorí sme sa ani nespoznali, roztrúsení po celom Slovensku a dokonca aj v Čechách, ako Tomáš Lovasík. Aj jeho som naozaj rád videl – perfektný chalan do partie a do kabíny," uviedol pre Rimava.sk Anton Spišiak.

V šatni pred zápasom vládla perfektná atmosféra, plná srandy a vzájomných doberačiek. "Smiali sme sa a debatovali o tom, kto je vlastne schopný nastúpiť na ihrisko. Našťastie sme mali trénera Karola Kisela, ktorý vyskladal takmer víťaznú zostavu, aj keď sme nakoniec prehrali," doplnil.

Článok pokračuje pod reklamou


Samozrejme, nešlo o výsledok, ale o stretnutie a zábavu. Súper bol silný, bývalí reprezentanti, ktorí sú vo veľmi dobrej kondícii.

"Pochvala patrí aj fanklubu, ktorý nás povzbudzoval a aspoň trochu vrátil časy dobrej atmosféry tej doby, aj keď boli v menšom počte. Boli sme vďační každému, kto sa dostavil na náš zápas. Myšlienka, ktorú som mal, sa tiež s pomocou iných podarila. Veľká vďaka patrí spoluhráčom a sponzorom – ako Peter Duchyňa, Merek Liso, Marián Borgoň, Ľubomír Orabinec a Igor Havrila. Pri pomoci organizácii výrazne prispelo mesto a Szántó," doplnil.

Zdroj: súkromný archív A. Spišák

Zápas bol skvelý, aj keď výsledok nehral hlavnú rolu. Atmosféra na ihrisku aj mimo neho bola nezabudnuteľná.

"Veľmi pomohol aj Jožko Pisár, Ondrej Václavík pri príprave na štadióne či Janko Čillík, s ktorým som na diaľku komunikoval pri finiši príprav. Vďaka všetkým, každý bol nakoniec veľmi rád, že bol prítomný na tomto podujatí. Bolo dôležité, že sme sa opäť stretli a spoločne si užili tento moment," uzavrel Anton Spišák.

O tomto stretnutí sa dočítate tiež v článku:

FOTO: Legendy sa vracajú. Po 30-tich rokoch sa predstavia na štadióne v Rimavskej Sobote


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross