No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Neexistuje už ani teoretická šanca. R. Sobota zostupuje do 2. hokejovej ligy

2. marca 2024 | | | |  | 
Foto: Jana Cútt

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 43. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade s Topoľčanmi 5:6. Aj keď Soboťania prehrávali už 1:5, štyrmi rýchlymi gólmi zdramatizovali priebeh stretnutia.

Úvod vyšiel domácim lepšie. Už v 4. minúte sa presadil Demiters a poslal Soboťanov do vedenia. Následne však prišla veľká gólová smršť od súpera. V druhej tretine vyrovnal Surový, o päť minút neskôr už Topoľčany viedli 2:1.

V polovici zápasu zvýšili hostia na 3:1 a o tri minúty neskôr viedli už trojgólovým rozdielom. Topoľčany zachytili aj úvod tretej tretiny, keď po 46 sekundách hry strelili piaty gól. Odpoveď Soboťanov bola rýchla, no efektívna.

Článok pokračuje pod reklamou


V 50. minúte znížil Kivinen na 2:5 gólom z presilovej hry. Potom nastala veľmi zaujímavá udalosť. Soboťania strelili súperovi tri góly počas jedného vlastného oslabenia. Najskôr sa presadil Solomonchak, potom Mlynčár a na 5:5 vyrovnal opäť Kivinen. Necelú minútu pred koncom ale hostia strelili rozhodujúci gól a zvíťazili 6:5.

"V prvom rade by sme chceli poďakovať všetkým fanúšikom. Vedeli sme, že nás čaká ďalší zápas o holý hokejový život. V tretej tretine sme sa pokúsili o malý zázrak. Paradoxne to začalo pri našom oslabení. Naozaj sme boli veľmi blízko dokonalej rozprávky, ale, žiaľ, takýto je hokejový život. Chalanom patrí veľké uznanie za to, v akej oklieštenej zostave sme dnes nastúpili. Bol to výkon, ktorým sme si získali srdcia fanúšikov," povedal o zápase tréner HKM Andrej Péter.

Soboťania sa tak na domácej pôde rozlúčili aj so šancou bojovať o udržanie v druhej najvyššej súťaži. Od novej sezóny tak budú pôsobiť o ligu nižšie. Posledný duel v Tipos SHL odohrajú 3. marca na ľade Trebišova.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross