No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemecký investor odkúpil od štátu pozemky, s výstavbou priemyselného parku v R. Sobote začnú už o pár dní

Zdroj: Mesto Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – S výstavbou výrobnej haly v štátnom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote, ktorú má v rukách MH Invest s.r.o., dcérska spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR, by sa malo začať v polovici mája.

Nemecký investor odkúpil od štátu pozemky potrebné na vybudovanie závodu za sumu vyše 3 a pol milióna eur bez DPH, ktorú určil znalecký posudok. Ako na svojom Facebooku informoval primátor mesta Jozef Šimko, uplynulý štvrtok (25. apríla) podpísali zástupcovia spoločnosti Winkelmann na mieste budúceho priemyselného parku kúpnu zmluvu.

Článok pokračuje pod reklamou


"Firma Winkelmann začne s výstavbou fabriky 15. mája 2024 a do konca novembra 2024 by výrobná hala mala byť pod strechou. Od decembra až do marca by mala nasledovať montáž zariadení a strojov a skúšobná prevádzka by mala začať v mesiacoch apríl až máj 2025," informoval Šimko a dodal, že celkový počet zamestnancov by mal dosiahnuť 450 až 500 ľudí.

Spoločnosť už prijala náborovú pracovníčku, ktorá pôsobí v prenajatých priestoroch na námestí. Winkelmann plánuje v novom závode preinvestovať minimálne 110 miliónov eur a vo fabrike sa budú vyrábať zásobníky vody pre tepelné čerpadlá.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross